Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jelentkezett a koronavirus...

Jelentkezett a koronavirus oltás után ezek a tünetek?

Figyelt kérdés
Kéz zsibbadás, esti órákban leginkább mikor pihene az ember, izomfajdalom, egy olyan érzés ami pillanatok alatt mashova vandorol. Esetleg meg mi okozhatja?

2022. máj. 9. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekem semmilyen tünetem nem volt a koronavírus elleni oltás (3x Pfizer) után, viszont, amit leírtál, pontosan ugyanaz jelentkezett életem első és egyetlen influenza elleni oltása után.

Másnapra vállmagasságig sem tudtam a kezem felemelni, kvázi "lebénult" - elég rémisztő volt, "futottak benne a hangyák" folyamatosan, aztán majd' le akart szakadni, mintha valaki rángatta volna. (Nem ment át máshova a fájdalom, de az egész kart érintette.)

Bementem vele egy gyógyszertárba, hogy van-e rá valami krémük vagy bármi, erre három dolgozó is megnézte, mondván, hallották, hogy ilyen tud történni, de még sosem látták.

De azért megnyugtatásul: kb. két napig tartott, aztán teljesen elmúlt, szóval semmi katasztrófa nem történt.

Állítólag nincs köze ennek ahhoz, hogy milyen oltást kaptál, hanem azt mondták, attól lehet, hogy szúráskor eltaláltak egy ideget.

2022. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
15%
Ez covidnál is jelentkezik. Tüskefehérjék okozzák. Gyulladásba jön a szervezeted különböző pontokon. Oltással annyiból szerencsésebb, hogy csak a tüske fehérje termelődik vírus nélkül, ergo így a vírus nem terjed benned tovább. Hátránya az oltásnak, hogy a rövid lefolyás miatt esélyes, hogy kevésbé fog emlékezni a szervezeted, mintha rendesen átestél volna a covidon + a mutációkkal szemben se lesz úgy felkészülve. Ezért kell 4 havonta boosterezned. A legszerencsésebb, ha oltott vagy és átesel, mert akkor időtállóbb immunitásra teszel szert és lightosabb is lesz a lefolyás. Ennél is jobba ha alapból nem vagy gyulladásra hajlamos és így nem is kell oltatnod... de mivel ilyen orvosi diagnosztikai vizsgálat nincs így ez eléggé lutri. Magam részéről azt mondom, hogy a növényi eredetű ételek szinte 100%-ban gyulladást elősegítően hatnak az emberre ezért a gyulladás mentesítés csakis drasztikus étrend változtatással lehetséges.
2022. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első oltásom után 3 honappal is ugyan ezek a tuneteim és erősebbek,voltam orvosnal egy kivizsgalason megneztek mindent de nem talaltak semmit.
2022. máj. 9. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Hát, azért három hónap rengeteg. Akkor ennek már nem lesz köze az oltáshoz.
2022. máj. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Azt te honnan tudod, utolsó?
2022. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 5-ös!

Nyilván nem TUDOM, de azért lássuk be, hogy egy három hónapig tartó oltás-mellékhatás legalábbis Guinness rekordok könyvébe illő dolog lenne.


A legdurvább oltás, amit én kaptam, az a tífusz elleni volt, ott az orvos maga mondta, hogy elég komoly tünetekre kell számítani, ami eltarthat akár egy hétig is... És ez olyan dolog, amit kiemelt, hogy rossz és sokáig tart. Egyébként nekem még attól is csak egy éjszaka fájt a karom. (Mondjuk az nagyon.)


Nem vonom kétségbe, hogy a világon létezik mondjuk összesen 1000 ember, akiket tényleg hónapokra padlóra tud küldeni egy oltás (sőt, tudjuk, hogy sajnos már bárányhimlő elleni oltásba is haltak bele, precedens erre is volt), de azért nagyon-nagyon nem ez a jellemző.


Tudom, hogy most divat eljátszani a hattyúk halálát az oltás miatt, és mindenki meg van győződve róla, hogy ha fél év múlva kibicsaklott a bokája, az is a covid oltástól volt... De azért én ezt túlzásnak találom, és 99,999999%-ot adok annak, hogy a Kérdezőnél sem attól vannak a panaszok.


Elismerem, hogy van rá 0,0000001% esély, hogy de mégis attól van...

2022. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!