Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet limfóma?

Ez lehet limfóma?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja észrevettem 2 tapintható nyirokcsomót. Egyiket a nyakamnál másikat az állam alatt. Nem fájdalmasak, könnyen mozdíthatóak és kb borsó méretűek. 3-4 hete volt egy torokgyulladásom is. Múlt héten megnézettem a csomókat a háziorvossal de azt mondta hogy nincs velük gond, idővel vissza fognak húzódni. Ami mégis idegesít hogy rákerestem google-n és rátaláltam a limfómára és azóta észrevettem hogy néha a testem különböző pontokon viszket, néha enyhén szúr továbba száraz is a bőröm egyes helyeken, de az már évek óta.Továbbá enyhe hasmenésem is szokott lenni. Valamint esténként ilyen hőhullámokat érzek magamon amik nem tartanak sokáig és nem is izzadok. Viszont az aggaszt hogy az előzőek közül sok a limfóma tünete is lehet. Ezenkívül az étvágyam kiváló, nem fogytam, nem érzem rosszul magam és fáradtabb sem vagyok a szokásosnál? Van-e okom aggódni?


17/F



2022. máj. 9. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én orvostanhallgató vagyok, és az alábbiak alapján kicsit sem valószínű diagnózis a limfóma.

Veszélyes dolog a googlebe keresni tünetekre mert nagyon hamar eljut az ember oda hogy valami komoly betegsége van, rák, leukémia, autoimmun stb.

Szerintem ezek reakív nyirkokcsomók lesznek, vagyis azoknak a maradványa, szépen lassan vissza fognak húzódni.

Ha méginkább meg szeretnél nyugodni kérj egy nagylabort a háziorvosodtól, az egyébként sem árt évente 1X, és ha az is rendben van akkor nyugodj meg, mert ha pszichiésen rápörög az ember valamire az is tud különböző tüneteket okozni, plédul viszketést, mint említetted vagy stb.

2022. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként nemtudom hogy most mennyire releváns, de februárban voltam vérvizsgálaton és semmi komoly betegségre utaló értéket nem találtak
2022. máj. 9. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Az szuper, ez méginkább arra felé vinne, hogy semmi komoly baj nincs itt.

Ha pár héten belül még mindig nagyobbak a szokottnál akkor iktass be még egy vérvételt, de valószínűleg erre sem lesz szükség.

2022. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi szervi bajod sincs, de az iskolapszichológust azért keresd meg, hogy ne aggódj minden hülyeség miatt.
2022. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!