Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyulladásos bélbetegség...

Gyulladásos bélbetegség esetén folyamtosan fennállnak a tünetek?

Figyelt kérdés

Vért találtak a székletemben és a háziorvosom azzal riogatott, hogy akár valamilyen súlyosabb gyulladásos bélbetegségem is lehet, ezért gyorsan ki kell vizsgálni ezt. Az érdekelne pontosan, hogy az ilyen betegségeknél hogyan jelentkeznek az olyan tünetek, mint a hasfájás, puffadás vagy hasmenés?


Mert én azt vettem észre, hogy mindig csak étkezés után állnak fenn ezek a panaszok, ha éhes már régebb óta nem ettem semmit, akkor soha. Olyankor nincs se puffadás, se hasfájás, se semmi.


Ezek alapján még mindig lehet gyulladásos betegségem? Vagy ez inkább másra utalhat?



2022. máj. 10. 18:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem gyulladásos bélbetegségem van lassan 10 éve, saját tapasztalatot tudok mondani. Nem folyamatosan vannak tüneteim egész nap, hanem főleg reggel és étkezések után. De ez teljesen egyéni.


Nagyon jó kezelések, gyógyszerek vannak rá, kordában lehet tartani, teljes életet lehet vele élni. Van, hogy évekig nincs semmi tünet, azt nevezik remissziónak.


Ne ess kétségbe, és várd meg a diagnózist.


Ha beigazolódik, lesz kihez fordulnod, van egyesületünk, Facebook csoportunk is.


Írj nyugodtan privátot, ha kérdésed van.

2022. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!