Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Futás, sportolás esetén...

Futás, sportolás esetén rumbatökhang, ennek mi az oka?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos férfi vagyok. Hobbiból szoktam futni, 5-10 km körüli távokat. Azt vettem észre nagyjából 4-5 évvel ezelőtt, hogy ha nagy fizikai terhelés ér, akkor a fejemben, leginkább a jobb belső fülem környékén, rumbatökszerű hangot hallok. Ez mitől lehet? Más is tapasztalt már ilyet? Akiktől eddig megkérdeztem, ők nem tapasztaltak ilyet még soha.


Amikor edzetlenebb voltam, és elkezdtem a futást, akkor kimentem a tűző napra, épp hogy elkezdtem kicsit kocogni, és máris volt ez a rumbatök hang.


Később, amikor már nagyon edzett voltam, akkor kb. 3-4 km-nyi futás után kezdődött el a rumbatökhang.


Ha mondjuk egyben lefutok 10 km-t, és utána abbahagyom, és bemegyek árnyékos helyre inni, akkor még mindig tart ez a hang 1-2 órát, de egyre jobban elhalkul, és az üteme is lassul, ritkul, majd 1-2 óra után teljesen megszűnik.


Amikor hónapokig elhanyagolom a futást, és edzetlenné válok, akkor tűző napon való gyaloglás, vagy nagy melegben való sok emeletnyi lépcsőzés is elég ahhoz, hogy előhozza ezt a hangot.


Szerintem a vérnyomásommal vagy a pulzusommal van összefüggésben, egy bizonyos érték fölött jön elő a hang, majd ha ismét ezalá az érték alá csökken, akkor a hang megszűnik, illetve a vérnyomás vagy pulzus mértékével gyorsul + hangosodik, illetve lassul az üteme + halkabb lesz.


A vérnyomásom egyébként teljesen normális. Futásnál pulzusmérőt nem szoktam hordani, szóval nem tudom, milyen értékeket ér el.


Igazából a túlsúlyon kívül nincs semmilyen betegségem, csak úgy érdekelne, hogy mitől hallom a fejemben ezt a hangot.


Talán valamilyen lerakódás van a jobb belső fülem környékén lévő egyik érben, és ez zizeg-mozog, ha magasabb a vérnyomás vagy pulzus, és ezt hallom?


Előre is köszönöm a válaszokat.


Illetve, ez nem egy kamu kérdés, teljesen komoly. :-)


2022. máj. 12. 21:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!