Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Életviteli és Tapasztalt...

Életviteli és Tapasztalt Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Mit gondoltok mi lehetett?! És hogyan lehetne a jövőben ezt ki küszöbölni?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

28F Pszichiátriai beteg vagyok. 16-17-éves korom óta.

Kezdődőt Pánik betegséggel és magasfokú depresszióval ehhez párosult a folt láttás. Teljes vizsgálat Agy CT-MR Nagy labor stb. Negatív. Szettem orrba szájba a frontint és a kedélyjavítót. Jól rá szoktam...Aztán idővel le tettem az egészet szépen fokozatosan. Idővel idegi alapú problémáim lettek a depressziótól kezdve a pánikrohamokig és a hanghallásig. Kaptam a Pszichiáteremtől Olanzapint-az az Antipszihótikumot 15mg-este-nappal 5mg. Kedélyjavítót és Rivótrilt-5mg. Megint jól rá szoktattak arról nem beszélve, hogy szedés mellet őrként dolgoztam 14 órákat. Zombi voltam szó szerint...:( Hirtelen egyről a kettőre elvették a Rivótrilt sajnos. Semmi leszoktatás nem volt. Azt mondták Függő vagyok stb. És igen be látom ez igaz. Viszont ez nagyon súlyos hatásokkal volt rám nézve. Felerősötek a hanghalások és a depressziós gondolatok. Olyan voltam mind egy részeg össze vissza beszéltem és szétszórt voltam. Szédelegtem a gondolataimba feledkeztem. Látták a munka helyen, hogy gond van de nagy sajnos velem. Ki is kezdtek teljesen. (Én voltam a leggyengébb farkas a csordában) Idővel felmondtam és váltottam munkahelyet.

És most jön a történet lényege. Én már sok mindent láttam és tapasztaltam de ilyet még soha.

1 hónapja Pánik rohamom volt ami kezdődő szorongással kezdődőt.

Pánikroham lefolyása körülbelül 2-óra volt. Tomboltak bennem a Halál gondolatai a kezem éget a hátammal együtt és tűszurkálásokat éreztem szerte a testemen. Csak azt magyaráztam, hogy lehet családon belül a jövőben gondok lesznek. Sajnos igy lett de ezt itt nem szeretném ki fejteni.

Aznap este a háziorvosi ügyelettől kaptam 05mg- Frontint. 30db-ot.

Reggel 1-este 1. Amig szedtem minden rendben volt jó le vert teljesen nyugodt voltam. Na amikor elfogyót utána kezdőtek a gondok. Koros álmok/Lidérces álmok sorozata....ezekhez társult mindenféle hipochonder kitalált betegség gondolat stb...Azért kitalált mert voltam nem rég 3-vérvételen. Ebből 1 nagy labor volt ahol szuper jó lett a vérképem. Ez alapján nem kültek tovább semerre mert jó a vérkép azon eltérés nincsen.

Ment mentek a napok szorongás aztán volt egy nap ami soha nem volt az életemben. Nagyon furcsán éreztem magam az nap nagyon csendben voltam csak pörögtek a gondolatok a fejemben. Itt voltam a földön de mégsem. Nem tudtam semmit le reagálni a világ felgyorsult kürtöltem teljesen. Szakkifejezéssel ezt igy kéne: realitásérzék elvesztése, a személyiség elvesztése (önidegen érzés), rendkívül érzékeny hallás, zsibbadás és bizsergő érzés a végtagokban, fokozott érzékenység fényre, zajokra és a fizikai kontaktusra, hallucináció! Voltunk lent az utcán a családdal.

Ott lent teljesen transzban voltam végig nagyon furcsán viselkedtem.

Este otthon a feleségemnek összevissza beszéltem zavarodott voltam.

Másnap voltam bent a zártosztályon és vissza alítottak az Antipszihótikumot szedését Parnassant 5mg... Azóta ilyen mentális gond nem volt. De ki tudja lehet egyszer lesz. Ebben kérem a segítségeteket az utóbbi elképzelhető-e a frontit rászokásos hirtelen megvonásos függőséges hallucinációk voltak-e ezek?! És ha igen a jövőben mit tanácsoltok mit tegyek. Előre is köszönöm a válaszotokat.


2022. máj. 27. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az antipszichotikumot nem kell abbahagyni. A másik a frontin megvonása miatti tünet volt. Csak orvosi irányítással lehet abbahagyni, de ha szorongsz, akkor nem kéne. Járjál rendszeresen egy pszichiáterhez, és az ő gyógyszerezését tartsd.
2022. máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is eltudom képzelni. A gond az, hogy pszichológusom is van de semmit nem segít konkrétan nem fogad beszélgetésekre amig nem szedem rendszeresen az Antipszihótikumot. Pedig betegként én senkit nem bántok közveszélyes nem vagyok.....Sajnos a pszichiáter sem tesz többet csak gyógyszert ad. Terápiás segítséget sehol nem kapok...Következő hónapban beszélek vele újra és lehet akkor át állunk 10mg-os olanzapinra.
2022. máj. 27. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát szedd rendesen, te mondod, hogy azóta nem volt gondod. A pszichológus csak a kezelésben együttműködő pácienst tudja kezelni, amibe beletartozik az orvos által felírt gyógyszer szedése. Ha hanghallásaid vannak, arra antipszichotikum kell folyamatosan, és az a tünet megszűnik. Utána tud a pszichológus az egyéb lelki dolgaiddal foglalkozni.
2022. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!