Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valami kényszert érzek rengete...

Valami kényszert érzek rengeteg dologra, ez milyen szinten normális?

Figyelt kérdés

Lehet hosszú írás lesz de próbálom röviden összefoglalni, mert rengeteg kényszert értek sok mindenre és néhány teljesen abszurd de nem tudok leállni vele.

Több éve van jelen de csak az utóbbi 1-2 évben eszméltem fel erre, és kezd zavarni már. Bizonyos tevékenységekre kényszert érzek, hogy meg kell tennem és olyan gondolataim is vannak amik naponta többször ismétlődnek hiába nem akarok vele foglalkozni. Van ami azóta megszűnt de jöttek újabb rutinok, rituálék is.

Tevékenységek:

-Meg kellett tapintanom az összes falamat a szobámban még a plafont is hiába nem értem el (ez régen volt és ez elmúlt viszont annyira lecsökkent, hogy csak a 2 szekrényem ajtajait kell megtapogatnom). A tapogatásra is van ilyen ritmus vagy hogy mondjam.

-Este rutin lett, hogy mielőtt leoltom a nagy lámpát előtte feloltom az éjszakaikat majd kinézek az ablakon mindkét irányba, utána megtapogatom a szekrényeket, ahogy leültem a székembe és netezni kezdek felnézek a szekrényem irányába 2x, kinézek az utcára fel és le (nehéz elképzelni de van ritmus), és majd csak ez után tudok nyugodtan netezni.

-Mostanában alakultak ki új rituálék mint itt a gyakorin minden nap kell megnéznem olyan kategóriákban az összes új kérdést ami amúgy nem érdekel de muszáj, kényszert érzek válaszolásra pedig amúgy szeretek anonim maradni vagy ilyen megfigyelő csak..,előzményeket ki kell törölnöm ha túl sok van benne pedig nem nézek olyan tartalmakat amik cikik lennének..csak mintha tisztább lenne a fejem ha kitörlöm..

-Korábban akartam egy cégnél dolgozni ahol suli miatt voltunk, és többször próbáltam emailt küldeni, hogy akarok ott dolgozni van e munka de azóta sosem válaszoltak vagy is egyszer de annyit hogy majd értesítenek és azóta 2 év eltelt de valahogy nem tudok leállni pedig tudat alatt tudom, hogy ott már eljátszottam az esélyeimet és nem véletlen, hogy ilyen rég nem válaszolnak de kényszeresen reménykedek hátha még van és ezt abba akarom hagyni mivel kellemetlen helyzetbe hozom magam így is, amúgy ezt egy ideje sikerül kordában tartani.

-Korábban este ha lefeküdtem és a padlón megláttam néhány porszemet, koszt azt muszáj volt odébb söpörnöm kézzel, hogy ne legyen zavaró és ezt úgy, hogy elsöpörtem 1-et visszafeküdtem, megláttam újra egyet odanyúltam és így nehezen tudtam elaludni.

-Van ilyen fura nézésem, hogy fel és le nézek mindkét irányba ahol nincs semmi de muszáj. így mintha a szememmel "rajzolnék" és úgy néznék ha érthető..

Gondolatok:

-Szín párosítás régóta zavaró gondolat, hátizsák színét valami külső tárggyal kell passzolnom mint kék hátizsák kék telefontokkal és ez folyamatosan ismétlő gondolat de több variáció volt mint pink, zöld kék...most úgy álltam be, hogy nem arra gondolok hogy 1 adott szín legyen hanem ami tetszik és jól mutatna az outfitben de nehéz átállni. Mert eddig a rózsaszínt gondoltam táskának, rózsaszín kiegészítőkkel tokkal de sok nagyon sok és ennyire egy színt se szeretek hogy mindenemet beborítsam.

Azért is írom ide mielőtt szakemberhez mennék, mert valami gátol, hogy szakemberhez menjek és előtte itt érdeklődöm mi lehet ez, mert zavaró és néha lefáraszt.



2022. máj. 29. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen kényszerbetegség, talán OCD. Ha zavar (nyilván igen), érdemes orvoshoz fordulni. A háziorvosod a pszichiátriára fog beutalót adni. Ha az orvost túl erősnek érzed, kereshetsz egy jó pszichológust is. Kereshetsz ilyen témájú Facebook-csoportot is.
2022. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, nő vagy gondolom. Ez egy nagyfokú kényszer, mentális betegség. Pszichiáter tud ezen segíteni. Nem kell félned. Most nem dolgozol? Így otthon a gondolataidat sem tudod elterelni. A munka is terápia lenne.
2022. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!