Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Belülről jövő stressz miatt...

Belülről jövő stressz miatt hányingerem van miért van ez?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán fordul elő

Valamelyik nap iskolába jött rám ezért másnap nem is mentem és semmi probléma nem volt

Most mennem kell megint és újra rajtam van a hányinger

Eddig sose volt ilyen és nem értem

Hogy is írjam belülről jön a stressz és próbálom elnyomni magamba hisz ez csak az iskola de már a gondolattól is hányingerem lesz

De nem értem miért pont most



2022. jún. 1. 05:43
 1/1 Senior Séf ***** válasza:

Valószínű, hogy egyéb stresszforrások is bejátszanak. Most írtam egy másik válaszomban: "Ugyanis nem csak evidens stresszforrások léteznek, mint pl befizetetlen számlák, forgalmi dugó, főnökünk/párunk raplija, stb, hanem belső, csendes stresszforrások is, mint a behintázó vércukorszint, fizikai/lelki fáradtság, felborult cirkadián ritmus, felborult bélflóra, a magas kortizolszint miatt mozgósított gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulák "támadása", stb. (Utóbbiaknak jellemzően a nem megfelelő táplálkozás az oka.)"

A hányinger pedig azért jelentkezik, mert s stressz alatt CSAK az agy, valamint a kar- és lábizmok kapnak megfelelő mennyiségű energiát. Hiszen a stressz célja az, hogy fel tudd venni harcot a kardfogú tigrissel, vagy el tudjál menekülni előle. (Harcolj, vagy menekülj állapot.) Az összes többi szerved félgőzön működik. Elégtelen az oxigénfelvétel, az emésztés, a vérnyomás, a belek működése, de még az immunrendszer is csak alig-alig tudja a dolgát ellátni.

2022. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!