Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hepatitis C hogyan terjed? Ha...

Hepatitis C hogyan terjed? Ha együtt élek valakivel,de nem eszek,nem iszok utána elkaphatom?

Figyelt kérdés

Több véleményt hallottam már,most már ott tartok, hogy nem tudom mi az igaz.Egy barátnőmről kiderült, hogy van ez a betegsége,nyáron mennék hozzá nyaralni, de ugye fertőző.

Az ő állítása szerint csak vér-vérrel érintkezéssel kaphatom el,de pl. én olvastam sajnos könnyebb átadási formákat is mint pl: mikrosérülés rajtam, aztán ha oda az ő nyálkája kerül már elkapom.Nem tudom mennyire kell ügyeljek majd, pl egy vízből mosogatás(edények),WC,zuhany stb.Inni enni nyilván nem tervezek utána, de pl egy medencében tartózkodás vagy ilyesmi nem tudom mennyire veszélyes?!

Akinek van fix biztos tudomása róla, kérem segítsen azzal hogy leírja.Köszönöm!



2022. jún. 2. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ezek egyike sem jelent problémát.

Inkább olyasmire kell odafigyelni, hogy ne használjatok véletlenül 1 fogkefét, vagy ha szőrteleníteni akarsz a medencézés előtt, akkor nem kérheted el az ő borotváját.

2022. jún. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mikrosérülést okozó használati tárgyakkal is terjedhet, de kérdés az is, hogy kezelik-e, meg hogy krónikus vagy akut fertőzésről van-e szó.
2022. jún. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Krónikus, egyenlőre csak ezt a máriatövis készitményt írta fel neki orvos ismerős,LEGALON a neve.A rendes gyógyszere miatt elméletileg haza kell utazzon,de ez csak a nyaralás után fog megvalósulni.
2022. jún. 2. 17:02
 4/5 A kérdező kommentje:

És ha pl menstruál az ott létem alatt? Wc-mennyire veszélyforrás?

Olyat is hallottam hogy az ágyneműket 60fokon kell kimosni.Erről tudtok valamit?

2022. jún. 2. 17:05
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

WC is veszélyforrás lehet ebben az esetben. Ágyneműt alapból szerintem jó, ha 60 fokon mosod, ebben az esetben meg pláne.

Ugye az a baj, hogy ha együtt élsz egy ilyen emberrel, akkor ezeket nagyon nehéz betartani és nagy eséllyel előbb-utóbb elkaphatod, de amúgy ha kezelik, vagy idejében felfedezik, akkor meg is gyógyulhat belőle akár, viszont akkor csökken a fertőzés átadási veszély is.

2022. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!