Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Utazási betegség, vagy mi...

Utazási betegség, vagy mi lehet ez ?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelőtt egy gyrostál+ egy 0.33 -as kóla elfogyasztása és ~30 km levezetése után megérkeztem egy rendezvényre, ahol kb 3 órát töltöttem, abból kb 1-et sétálgattam, 2-t álltam, beszélgettem, kicsit telefonoztam többnyire napon. Jól lakva, elegendő folyadék bevitel mellett, úgy 25 fok lehetett kint. Ennyi idő után minden bajom volt, szúrt a fejem, émelygés, hányinger, nem bírtam ott lenni.


Ma kb 100 km utazása (nem én vezettem) után kb összesen 2-3 km-t sétáltunk egy hegyre fel, majd le, most is hidratáltam magam, viszont most nem ettem teli magam, meg árnyékban is voltam. Megint kezdődött a szúró érzés a fejemben, kicsit étvágytalan lettem, bár most nem voltam annyira rosszul, meg nem is nagyon telefonoztam, de annyira nem éreztem jól magam. Bátyám is velem volt, ő is ugyanígy "bekábult".


Telefont azért emeltem ki mert utazás közben ha fél órát nyomkodtam, már bekábultam régebben , de azóta igyekszem kevesebbet használni. Az utazástól sem gondolom hogy stresszelnék, nyugodtnak érzem magam autózás közben. Elhízva sem vagyok, 188 cm/ 80 kg, 22/F., ismert betegségem nincs, csak annyi hogy szemüveges vagyok. (talán elfárad a szemem?)

Viszont otthon semmi ilyen jellegű bajom nem szokott lenni, munka közben meg nagyon ritkán. De utazáskor meg gyakran előjön, otthon meg nem akarok mindig lenni..

Más is szokta így érezni magát? Mi okozhatja ezt, mit lehetne tenni ellene?

Mindkét alkalommal kipihenten indultam el, és nem fárasztottam le magam.



2022. jún. 6. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Az is lehet, de inkább a meleg. Az utazási rosszullét az autóban, közben lenne a legerosebb és az autóból kiszallva néhány percig. Inkább enyhe napszúrás/ hőguta a baj. Én is rosszul viselem a meleget, az UV is évről évre egyre brutalabb. Ha van egy kis utazási érzékenység, a kicsit megzavarodott egyensúlyi rendszerrel/Felkavarodott gyomorral később pont így lehet érezni magát az embernek, ahogy leirod. Szerintem nincs semmi komoly baj, próbáld elterelni a figyelmed, ne mobilozz utazás közben, figyelj a melegben a vizpotlasra, ne erőltesdtul magad, arnyekban legyél, stb
2022. jún. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

"most is hidratáltam magam" - :D Te tényleg így beszélsz?


Van valami összefüggés az emésztés meg a szem között, olvastam erről régebben: vannak, akiknek hányingerük lesz, ha mozgó járművön utaznak, mert ha mozog a könyv/telefon/stb., akkor az jobban fárasztja a szemet... és nem tudom, de valahogy ez összefügg a kajálással... Nem emlékszem pontosabban...

2022. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Én pedig a klimara gyanakszom vagy anno nekünk is volt egy autónk amiben sorozatosan ezt éltem át,10km után is. Eladtuk lecseréltem azóta semmi bajom. Jó lehet h Nem amiatt volt,vagy pedig lehet illatosito ami új,szokatlan az illat. :)
2022. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"ha mozgó járművön utaznak" = ha mozgó járművön olvasnak
2022. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!