Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májzsugor betegség(?)

Májzsugor betegség(?)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Apukám sajnos 4 éve egyfolytában iszik. Ez mára már odáig ment hogy minden nap meg a hasa, reggel mindennap rosszul van ameddig nem megy el a kocsmába és berugva jön haza. A máj értékei is rosszak.

Március ban eljutottunk arra a szintre hogy már ő is megilyedt és felkerestünk egy orvost aki betudna neki egy olyan gyógyszert ültetni amitől nem fogja kívánni az alkoholt és ha ráiszik a gyógyszerre akkor kórházba is mehet olyan rosszul lenne. Akkor tényleg nem ivott, szedett mindenféle májvédő vitamint, 2 hét kellett volna hogy beültessék neki a gyógyszert, de kikelett mennie külföldre dolgozni, azt beszéltük meg ha hazajön akkor egyből megy az orvoshoz.

Ez nem így történt, 2 hete jött haza és azóta naponta többször is elmegy a kocsmába.


Mit tudnék tenni? Őrizgetni nem tudom mert dolgozom

Van akinek valakije ez volt a problémája és kigyógyult belőle?

Köszönöm ha elolvastad, nagyon kétségbe vagyok esve. Remélem tud valaki valami bíztatót mondani


2022. jún. 18. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos semmit nem tehetsz, mert csak a közelgő halál miatt akarta a dolgot, nem miattatok. Mivel néhány nap kihagyás után jobban kezdte érezni magát, úgy gondolta, hogy akkor némi szünet elég és ihat tovább.

Az esperal működik, de csak akkor, ha valaki le akar szokni. Ha nem akar, akkor nem fogja megcsináltatni a beültetést.

2022. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ milyen fokú a májzsugor, onnan tudni, mennyi van még hátra

A hasnyálmirigyet is kiüti az alkohol.

Sajnos, aki nem akarja hogy segítsék, nehezen lehet rajta segíteni

2022. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gublug ***** válasza:
91%

Én annyit fűznék hozzá, hogy tudni kellene miért iszik. Önbizalomhiányos. Fel kellene tárni a lelki okat, de úgy, hogy ő is megértse.

Tehát továbbra is a kérdés, aki függő, miért lesz függő. Nem azért mert gyenge akaratú, hanem mert olyan lelki okai vannak ami után a függőségének a tárgyához menekül, hogy jobban érezze magát. Abban vesz menedéket.

2022. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
A lényeg, hogy ki legyen törölve ami nem tetszik és maradhat ez a sok okoskodás. Na ez biztos segít apádnak
2022. jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem én töröltem a válaszokat
2022. jún. 18. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos 1. válaszolónak igaza van. Ameddig ő nem látja be, hogy le kell szoknia, addig ti hiába bizonygatjátok ezt neki akármilyen módon, erőszakosan, szép szóval, kérlelve vagy veszekedve, nem sok hatással lesz rá. Ha jobban érzi most magát, akkor addig fog inni, ameddig megint nem érzi a káros hatásokat és nem ijed meg ettől kellően. Sőt, az hogy néhány hétig letette az italt csak egy újabb bizonyíték lesz számára, hogy abba tudja hagyni, amikor ő akarja.

Családunkban elég sok alkoholista volt/van, és nem sok sikertörténetet láttam. Ez egy szörnyű betegség nem csak az alkoholista számára, hanem a hozzátartozók számára is.

A gyógyítással addiktológusok foglalkoznak, ha valamilyen csoda folytán meg tudjátok győzni, hogy rendszeresen járjon terápiára, akkor talán van remény. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.

2022. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm
2022. jún. 19. 10:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!