Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utalhat ez a fajta fejfájás?

Mire utalhat ez a fajta fejfájás?

Figyelt kérdés

Már évek óta tart, ha őszinte szeretnék lenni szerintem mindig hajlamos voltam erre, de az elmúlt kb 2 évben kezdett el igazán zavarni a dolog.

Ha aktívabb napom van, amikor rengeteget kell mászkálnom a városba, 20 perc után azonnal elkezd fájni a fejem. Leginkább a homlokom, a szemeim körül is feszít és időnként kiterjed a tarkomra is. Ha lehajolok akkor is sokszor érzem a szemem körüli lüktető, nyomó érzést, de ami a legfurább, hogy ez legtöbbször csak akkor jön elő, ha már alapból, magasabb a pulzusom valamilyen aktivitás miatt. Gondoltam arra, hogy esetleg magas a nyomás a szemeimbe, nemrég el is mentem vizsgálaltra, de teljesen jó értékeket kaptam. Erős szemüvegem van, nemtudom ez mennyire befolyáaolhatja a dolgot, illetve a vérnyomásom elég jelentősen meg tud emelkedni sport vagy stressz hatására, így gondolom ez is lehet kiváltó ok. Őszintén szolva nemtudom mi okozhatja ezt, de mivel nagyon régóta tart ezért már kezd idegesíteni a dolog, van esetleg ötlet, hogy pontosan mi okozhatja ezt a fajta fejfájást?



2022. jún. 21. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Magas vérnyomás is okozhatja, de ki kellene vizsgáltatni, menj el a háziorvoshoz.
2022. jún. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fejfájás nagyon összetett dolog, világ életemben küzdöttem vele, most 20 év után talán....de azt éreztem, hogy gyengébb az idegrendszerem, tehát pl. ha a városba bementem nekem is mindig megfájdult a zajtól, a pörgéstől stb. Érdemes vele foglalkozni, bár 2000-2008 ig keresték az okát, végül pszichoterápia vetett véget ennek az etapnak. A következő 10 évben nem találtak okot. Majd jött a postmenopausa...és most talán vége.
2022. jún. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!