Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megcsípett valami, valószínűle...

Megcsípett valami, valószínűleg szúnyog. Majdnem 10 cm nagyra dagadt a csípés helye. Viszket, pirosas színű, más tünet nincs. Mit javasoltok rá?

Figyelt kérdés
Calcium tablettát vettem be és aloe vera levélnedvvel kentem be eddig. Több szúnyogcsípés is van rajtam de azok egyik sem dagadt ekkorára, ebből kifolyólag gondolom, hogy nem allergiás vagyok rá, de egyelőre orvoshoz nem szeretnék fordulni.

2022. jún. 23. 17:55
 1/6 anonim válasza:
Az aloe vera nagyon jó, erről az Aloe First jut eszembe, azzal próbáltad már esetleg?
2022. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A calcium ilyen esetben teljesen hatástalan. Supraderm vagy Fenistil gélt próbálj meg, ha nem csillapítja kellő mértékben a viszketést szedhetsz szájon át antihisztamint.
2022. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Calcium semmit sem ér, max placebo. Antihisztamint szedhetsz. Nekem mostanában minden csípésem ilyen, van ami fel is hólyagosodott, Fenistil semmit sem használ ilyenkor nekem, Oxycort spray a legjobb vagy antibiotikumos kenőcs, de sajna azokat csak vényre lehet venni, nekem csak ez hatott, orvos írta fel. Plusz a nagyon meleg víz, az nekem a viszketést enyhíti.
2022. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Jó nagy szúnyog lehetett.
2022. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Közben elmentem orvoshoz biztos ami biztos és írt fel krémet. Remélem használni fog! Nem tudta megállapítani de valószínűleg pók lehetett.
2022. jún. 23. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Siman dagadhat olyan nagyra
2022. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!