Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sulyos foku alvasi apnoeval...

Sulyos foku alvasi apnoeval diagnosztizaltak. Barmi tapasztalat a cpap terápiárol?

Figyelt kérdés

Sajnos fel eve nagyon leromlott az eletminosegem. Az allando faradekonysag meg kilavatlansag miatt nem tudtam a munkamat ellatni, kirugtak, megromlott a parkapcsolatom, gyokorlatilag az alvason kivul semmi nem erdekel. De egyebkent tok mindegy mennyit alszok, mert egy 16-18 oras alvas utan is olyan vagyok mint a mosott sz*r.


Alvascentrumban most derult ki a betegsegem, jovoheten megyek legsinterapia beallitasra.


Annyit szeretnek tudni, hogy varhato e a folyamatos hasznalat mellett eletminoseg javulas, meg mennyire szokhato meg h egy maszkban kell aludni, mennyire kenyelmetlen a hasznalata.


Koszonom.


2022. jún. 23. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó a gép. Ha azzal alszol, olyan, mintha újjászületnél. Rengeteg energiád lesz.
2022. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Es meg lehet szokni a használatát? Annyira óckodok attol h ilyen pántokkal meg maszkkal, csovekkel a fejemen kell aludnom...
2022. jún. 23. 22:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Abszolút meg lehet szokni.
2022. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak addig fura, amíg el nem alszol, aztán már úgyis alszol. :) És tényleg sokkal jobban, mint korábban, sokkal több energiád lesz, nem fogsz egész nap bóbiskolni. Sokkal többen használják, mint gondolnád, csak épp nincs a homlokukra írva. És tök jó, hogy csak csupa jó mellékhatása van, hiszen a szervezet minden része nagyon meghálálja, ha végre normális oxigénszint mellett működhet. :)
2022. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsi a kérdesért de milyen vizsgálattal derült ki? Gyanús hogy nekem is ez van.
2022. jún. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Alváscentrumban bent kell tölteni egy éjszakát mindenféle drótokkal, érzékelőkkel, ami fura, de fájdalommentes. :)

Ha mások elmondása szerint nem egyszerűen csak horkolsz, hanem időnként hosszú másodpercekig nem is veszel levegőt, akkor vizsgáltasd ki magad te is!

2022. jún. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

En maganuton voltam a somnocenterben, allami intezmenybe nem teszem be a labam, még annak ellere sem, hogy nem vet fel a penz. Vegulis nekem "csak" hypopne van, viszont abbol nagyon sok (orankent 27.2) es az oxigen szaturaciom is csak 80-85 kozott volt.


Ami viszon furcsa h nem horkolok.

2022. jún. 26. 09:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. Horkolni nem horkolok csak szuszogok. De 2-3 alkalommal ébredtem úgy vogy fuldoklom. Lehet valami ilyesmit álmodtam de gyanús lett ez a lehetőség mert amúgy is sokszor felébredek. Bár ennek lehet a stressz is az oka. Sokat szorongok.
2022. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Apnoetol fizikalisan nem ebredsz fel, csak az alvasi fazisod valtozik meg. En speciel siman lenyomok 12-14 ora alvast ugy, hogy max 2x ebredek fel, megis olyan vagyok utana mint a mosott sz*r.
2022. júl. 5. 14:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Ah értem. Akkor lehet mégsem ez a baj. En 4-5 óra alvasokkal vagyok mosott sz@r :( gyógyulást kívánok neked.
2022. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!