Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatalkori magas vérnyomás...

Fiatalkori magas vérnyomás hova "fejlődik" tovább?

Figyelt kérdés

Magasvérnyomást diagnosztizáltak nálam (22F) egy preventív orvosi kivizsgálás során. A vérnyomásom átlagban 140/80, tüneteim nincsenek, hobbiszinten sportolok (kardiot beleértve), egészségesen eszem, nem dohányzom, nincs testsúlyproblémám sem (193 cm, 84 kg). A vérkép és a vérbiokémia is rendben. Az orvos nitrendipint írt ki (fél tabletta naponta).

Valakinek van hasonlóval tapasztalata? Ha igen, melyik irányban változott az évek során (javult/romlott)? Valami jó tanács esetleg?



2022. jún. 28. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már 18 éves korom szedek béta blokkolót és vérnyomás csökkentőt. Hát, ide vezet a dolog, hogy gyógyszert kell majd szedni neked is.


30/F

2022. jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 éves koromban volt olyan amit te leirtal, nekem romlott sokat most vagyok 30 de megkell hagyni én bsztam rá nem sportoltam stb most napi 7 gyógyszert szedek rá. Röviden ha elhagyod magad akkor tönkre tesz mint engem
2022. jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján valószínűleg örökölted.

Azzal nem lehet nagyon mit kezdeni sajnos. Ha az életmódodban megmarad a mozgás és a stresszkezelés, akkor gyógyszer mellett is teljes életed lehet.

Csak meg kell találni a megfelelőt, ami nem könnyű, sokszor csak sokára sikerül rendesen beállítani, kell idő a szervezetnek.

De még mindig jobb, ha kezelve van, mintha emiatt fiatalon érne valami.

A mozgás karban tartja az ereket, a súlyemelést mellőzd, a kardio jó választás.

Nem lesz gond, nyugi.

2022. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
(1) - az legyen a legkevesebb... mennyit változott az állapotod azóta? Gyógyszerekből mennyi idő után kellett erősebb? (Tudom, ez nagyon nem egységes, csak hogy legyen elképzelésem róla)
2022. jún. 28. 13:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Háziorvos írta fel?
2022. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Ami a táplálkozást illeti érdemes lenne kipróbálnod a teljes értékű növényi értrendet.

Nekem is néha magas, borderline kategória 120/80 alá nem igen megy, emiatt én is aggódok.

Jelenleg nem így étkezem, de valószínűleg visszatérek rá, mert múltkor kipróbáltam, hogy vegán módon, teljesértékűen étkeztem a 2 mérés között és látványos volt az eredmény! Ez csak ilyen anekdotális dolog, de elgondolkoztatott. Ìgy nyáron amúgy is jobban vágyom a növényi táplálékra. Ha van kérdésed az étrenddel kapcsolatban írj rám nyugodtan.

Egyébként én is heti 3-4x sportolok, és emiatt a fehérjebevitelre is ügyelek.

2022. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
A magas vérnyomás nem betegség hanem tünet, a gond az hogy ezt kezelik ahelyett hogy ténylegesen feltárnák az okát ( állami orvosi szférától másra ne is számíts sajnos) a bétablokkolók stb nem gyógyít csak a tünetet kezeli közben meg tönkre teszi a szivedet. Másrészt van akinek a 140 es vérnyomás az normális van akinek 100 alatti az sajnos ezt sosem veszik figyelembe mindenkinek erőltetnek egy számot holott van hogy az egyik egyén 2 méteres a másik 150 centi magas hogy a fszba lehetne ugyan az az érték a normális?
2022. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyes válaszoló vagyok.

Igen, változott az állapotom azóta. Évekig nem szedtem gyógyszert, (19 éves koromtól, 21 éves koromig), majd orvoshoz kellett mennem, mert rosszul voltam többször, így felírt nekem Lokrent 20 mg, a legerősebb béta blokkoló és vérnyomás csökkentő gyógyszer. Jó pár évig, csak felét szedtem be naponta, de kb 2 éve egy egész szem tablettát szedek be, egyébként sportoltam mindennap.

2022. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7-es, orbitális hülyeséget mondasz. A magas vérnyomásnak 90%-ban nincs oka, elsődleges betegség, van és kész. Ezt hívják esszenciális hipertóniának, ami a kérdezőnek is van és igen, sajnos öröklődik. Kérdező, a 140/80 még egyáltalán nem vészes, éppen a határértéken van, a második érték pedig teljesen jó. Én a helyedben elmennék egy jó kardiológushoz, hogy tegyen rád 24 órás mérőt, abból lehet egyértelműen látni, hogy átlagban mégis mennyi.
2022. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Béta blokkolót fogsz majd szedni egyenlőre gyengébbeket. de azt életed végéig szedni fogsz ,ezeket nem szabad kihagyni például a fentebb említett Lokren egy elég erős gyógyszer kihagyása végzetes lehetha az ember kihagyja két napig nagyvalószínűséggel meghal
2022. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!