Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellkasi fájdalmaim vannak kb...

Mellkasi fájdalmaim vannak kb 2 hete, és 1 hete már influenza szerű tüneteim is, elsőként orrdugulás, aztán torokfájás, most pedig kezdek köhögni is. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Ugy kezdődött, hogy szerdán utaztam, és a táska nehéz volt, majd csütörtökön megint, és igy enyhén fájt utánna a mellkasom de nem az egész, csak helyenként, és többnyire csak 2 helyen. Hipochonder is vagyok, és eléggé pánikolok, hogy lehet valami szív, érrendszeri bajom. 1 hete már az influenzás tünetek is jelentkeztek, és szívritmus zavar is, ha jól érzem, kb 90-100 ütés/perc, és ha jól érzem olyan, mintha egyszer lassulna, egyszer gyorsulna. De nem tudom mi az a légszomj, tehát olyat nem érzek, hogy nyomna a mellkasom, csak néha mozgás után olyat, hogy mintha nem tudnám teli szívni a tüdőm, mintha lenne benne még egy kis hely,de már nem tágul tovább, de ez is egy mély levegő, ami bőven eleg, a kifujásával sincs gond. 4 hónappja nagyon sok a stressz is, főleg most. Akiket kérdeztem, azok azt mondták hogy a stressz miatt. 2 hónapja volt vakbélműtétem, és akkor adtam vért is, és ekg-n is voltam, gondolom ha baj lett colna az ekg val, akkor utánna is küldtek volna vizsgálatra. Ma vizsgám volt, és pont mikor en kerültem sorra, olyan volt, mintha égne a bőröm a melkasomnál, inkább oldalt, a bordáim előtt, nem közepen. Voltam tüdőröngenen is mindig, 2 szer ekg-n, nem cigizek, nem vagyok túlsúlyos, sem cukorbeteg, a műtétem után szedtem vérhigítót 10 napig + 4 nap a kórházban. Azért félek, mert legtöbbször a szívemnél érzem a fájdalmat, azon a tájon, a bal oldat, de a jobb oldalt is szokott. Sose volt baj a szívemmel, a családba se volt senkinek soha. Lehet, hogy csak a stressz és a pánik az oka?

2022. jún. 28. 21:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Legtöbször akkor fájt eleinte, mikor összenyomtam nagyon a mellkasom, aztán sokat fogdostam, nyomogtam, mert bosszantott. Hülyeség volt tudom, de sajnos ilyen ostoba vagyok néha. Soha torna vagy futás közbe nem volt olyan, hogy fuldokoltam volna, most sincs, sose voltam fáradékony.
2022. jún. 28. 21:58
 2/4 anonim ***** válasza:

A hipochondria odáig fajulhat hg valóban megjelennek testi tünetek.

Pánikolás miatt lehet légszomj

2022. jún. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy vélem pánikbeteg vagy, azt kellene kezeltetni.
2022. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Meglehet, de azért elmegyek kivizsgáltatni. Most olyan kellemetlen érzés van a hátamba, ha háton fekszem, ha pedig hason, akkor a mellkasomban.

Nem ettem ma csak nagyon keveset, tegnap se valami sokat. Ma lementem egy patikáig, aztán futottam visszafele, nem olyan hosszu távot, kb 400 métert, utánn olyan gyengének éreztem magam

2022. jún. 29. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!