Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Annak aki nem cukorbeteg...

Annak aki nem cukorbeteg érdemes napközben nézni a vércukrot vagy csak az éhgyomori számít? Most így este 18:40-kor három étkezés után normális a 6.3-as cukor?

Figyelt kérdés

#Cukorszint mérés
2022. júl. 1. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Felesleges.
2022. júl. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Normális. Minek méregeted, ha a cukrod rendben van? Teljesen megfelel annyi, hogy évente 1x elmész laborvizsgálatra, felesleges naponta ellenőrizni.
2022. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Cukorbetegeknek azért kell, mert nekik kell adagolni az inzulint, míg egészséges embernél a hasnyálmirigy megoldja magától.
2022. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy laborombam a hemoglobin a1c érték 5,7% volt ami elvileg az alsó határa a prediabétesznek, szóval néha ránézek.
2022. júl. 1. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Tök normális.

Egyébként meg nem baj az, ha valaki méri. Pont az a baj, hogy a legtöbb cukorbetegnél akkor veszik észre, hogy baj van, amikor már az nem visszafordítható. Oké, minden nap, napi többször tényleg felesleges, de azzal nem csinál kárt, ha kitapasztalja a szervezete értékeit. :)

2022. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nekem is anno 5,7 volt a hba1c-m, aztán elküldtek terhelésesre, és utána cukorbetegnek diagnosztizáltak... szóval szerintem azért érdemes neked is nézegetned. Amúgy éhgyomorra érdemes nézni, illetve étkezés előtt, étkezés után kb. 2 órával. Most az, hogy a 18:40-es cukrod normális-e, az nem attól függ, hogy hányszor ettől addig, hanem hogy mikor. Pl. ha 2 órája ettél és 6.3, akkor okés.
2022. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

#6-os vagyok.


Amúgy ezzel nem megijeszteni akarlak, de szerintem ilyen hba1c mellett érdemes már jobban odafigyelni. Szimplán jobban odafigyelni arra, hogy mit eszel, kerülni a fehér kenyeret, lisztet, cukrot, stb. Mindenesetre szerintem ilyen hba1c mellett azért egy kissé már odakéne figyelni.


Nekem pl. anno 5,7 volt a legmagasabb hba1c értékem, szimplán egészséges életmóddal jelenleg 5,3 volt utoljára. Szerintem nézd meg azért a vércukrodat néha, de ami még fontosabb, hogy nem tudom milyen étrended van, de hátha azon is lehetne csiszolni.

2022. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Éhgyomorra 5,0 körül szokott lenni a cukrom. Háziorvosomnak jeleztem az igényemet a terheléses cukorvizsgálatra, de lerázott, azt mondta, hogy ilyen minimális eltéréssel nem foglalkozunk.
2022. júl. 1. 20:21
 9/9 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok. Nem értem miért lettem lepontozva, tök okés amit írtam, ez nem egy olyan dolog, amit félvállról kéne venni, még akkor is, ha jelenleg az ember nem cukorbeteg, akkor sem árt jobban odafigyelni és megelőzni a bajt.


Amúgy kedves kérdező, szerintem figyelgesd a cukrodat, a 5.0 éhgyomri az tök jó. Illetve étkezés előtt, étkezés után 2 órával is néha érdemes tesztelgetni, hogy bizonyos ételek hogyan hatnak rád.

2022. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!