Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 38 fokos láznál hideg vizet...

38 fokos láznál hideg vizet engedtem pár helyre probléma?

Figyelt kérdés
39,3 fokos lázam volt szóval vettem be gyógyszert. A gyógyszer nem viszi 38 fok alá a lázamat de nagyon fáj a fejem a lábam mindenem. Megmostam a kezeimet a lábamat a nyakamat és az arcomat hideg vízzel ami nagyon jó volt. Viszont most azt olvastam hogy ezt nem ajánlott csinálni több kárt csinálok és most kicsit parázok mert senkit nem szeretnek felkelteni. Remelem valaki itt még fent van aki tudna valamit mondani.

2022. júl. 20. 02:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem tettél semmi rosszat. A hideg vízes borogatás, és a hűtőfürdő is jót tesz. Vegyél be egy fájdalomcsillapítót, és feküdj le aludni.
2022. júl. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Tegyél a combodra hideg vizes törölközőt és állítsd rá a ventilátort! Még jobb, ha a hajlatba is teszel, mert ugye ott fut az artéria.

Mitől van ilyen magas lázad?

2022. júl. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Minket is leszúrtak a mentősök egyszer a hideg vizes borogatás miatt. Mert hogy rosszat tesz az izületeknek.

Nos... én úgy érzem, hogy erősen túl van reagálva a dolog. Nem tudom, hogy ténylegesen mennyi a valóságalapja, de ha van is, nem egy-két borogatás után lesz érezhető a probléma, és akkor sem csinál nagy kárt. Most akkor ilyen meggondolással tilos lenne hideg vízben kezet mosni például??

Nagypapám 50 éves koráig minden télen "megfürdött" az első hóban. 81 éves koráig élt, és halála előtti héten még kapált, gyomlált, sarlózott.

A '90-es években, amikor kórházban voltam, bevett lázcsillapítási módszer volt a vizes lepedő. Nem csak egy-két ponton borogattak ám, hanem hozták a hideg vízben megáztatott lepedőt, és becsavarták a beteget vele. Legalábbis a gyerekosztályon, ahol akkor voltam, így ment.

Szóval ne ijedj meg, semmi rosszat nem csináltál.

Viszont szerintem hatákonyabb, ha kézmeleg, vagy annál kicsivel hidegebb vizet öntesz a kádba, és abba beleülsz. Fokozatosan engedhetsz rá hideget, ameddig az nem kényelmetlen. Ezzel a teljes testfelületen csillapítod a lázat, nem csak egy-két ponton.

Egyébként lehet tudni, hogy mitől ment fel így a lázad?

2022. júl. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

A hűtőfürdő azt jelenti, hogy a testhőmérsékleteddel megegyező hőmérsékletű vízbe ülsz, és ezt hűtöd fokozatosan kb 31°C-ig.


Hideg vízzel tilos, mert a didergés csak rontja a hőleadást, saját magad ellen dolgozol.

2022. júl. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget nem csináltam volna ezt de már didergés sem volt és egyszerűen csak lángolt a bőröm.

Öcsém múlthéten ugyan így járt és benyeltem tőle fogalmam sincs mi lehet.

A legrosszabb hogy sosem szokott lázam lenni és ilyen magas sem volt még soha

2022. júl. 20. 05:45
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Covidos vagy? Mert így nyáron nem nagyon van szezonja a vírusoknak, a nyári nátha meg nem jár ilyen nagy lázzal. Tesztelj, hogy ne fertőz össze senkit, családodat sem. Más tüneteid nincs?
2022. júl. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csináltál semmi bajt azzal hogy megmosakodtál hideg vízben. Hogy merült föl benned?
2022. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Didergés, hidegrázás azt jelenti, hogy épp megy fel a testhőmérsékleted.


#6 hányás, hasmenéses vírusoknak szezonja van.


Nem csak légúti vírusok okozhatnak lázat.

És nem csak fertőzés okozhat lázat.

2022. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lázam már nincs viszont éjszaka egyfolytában izzadom ki a betegséget kicsit mar idegesít mert megfázott a hátam tőle. Mostmár csak annyi a bajom hogy bármit csinálok rögtön hányingerem van.:/
2022. júl. 21. 06:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem csináltatok covid tesztet?

A férjemnek koppra ugyan ezek vannak most és pozitív sajnos. :(

2022. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!