Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez milyen betegségre utal?...

Ez milyen betegségre utal? Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

Héten nem nagyon érek rá, de jövőhéten mindenképpen elmegyek orvoshoz ha nem változik a helyzet.

Sajnos családban anyám és testvérem is refluxos, bár kivizsgálásom nem voltam, e valószínűleg én is az vagyok, mivel rendszeresen ég a gyomrom, és ez már jó pár éve így van. Szedtem rá különböző gyógyszereket, bár kihagyásokkal, volt hogy hónapokig egyáltalán nem égett a gyomrom. Pár napja túlságosan sok zsíros ételt ettem, borzasztóan elkezdett égni a gyomrom, mellete pedig a hasam több pontján is szúró, nyomó érzést érzek. Maga a gyomorégés elmúlt, de furcsa nyomó szerű érzés megmaradt, egészen a hasam alsó részétől a tüdőm alatti részig. Persze nem folyamatos, csak időnként érzem. Nem volt ezelőtt ilyen szerintem soha, sokkal jobb mint az első 1-2 napban de még mindig elég zavaró. Mire utalhat ez? Szedek most is gyógyszert gyomorégésre, de kiadósabb étkezések után így is sokszor előjön és olyankor a nyomó, szúró érzés is felerősödik kissé.

22/F



2022. aug. 1. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ne egyél kiadósabb, zsíros, fűszeres ételt, mindjárt nem lesz panaszod. Az epehólyagod nem bírja. Illetve a patikában vegyél valami emésztést segítő recept nélküli gyógyszert, pl Mezim.
2022. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!