Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nekemjött és megharapott egy...

Nekemjött és megharapott egy denevér, egy kicsit vérzett a seb, de már egyeltalan nem is látszik. Szükséges orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés
2022. aug. 6. 00:07
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Na most akkor vagy inkompetens embereket fogott ki a kérdező a telefonon, vagy ti válaszadók lihegitek túl a dolgot.
2022. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Zigethy ***** válasza:
100%
Denevérharapás és -karmolás esetén mindenképpen indokolt a veszettség elleni posztexpozíciós oltássorozat. Az európai denevérekben nem a "klasszikus", rókáknál, kutyáknál ismert veszettségvírus az, ami jelen lehet, hanem másféle lyssavírusok (EBLV-1, EBLV-2 stb.), ám ezek ugyanúgy gyógyíthatatlan, halálos agyvelőgyulladást okoznak. Szóval én nem kockáztatnék ilyesmi halogatásával.
2022. aug. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól vagy kérdező?
2022. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen jól vagyok köszi.

Aug 8-án bementem a háziorvoshoz és megkaptam az oltássorozatot.(aki mondta hogy tényleg sürgősségire kellet volna menni, de ÁNTSZ meg mondta hogy hétvégén nem adta volna ki az oltást ebben az esetben sem, csak nagyobb sérülés esetén.)

2022. szept. 23. 17:15
 15/15 anonim ***** válasza:
Sürgősségin ritkán veszik fel, orvosok a telefont, és tapasztalatból mondom, sokszor alap dolgokkal nincsenek képben. Már úgy kellett érvelnem, hogy jeleztem egészségügyi egyetemet végeztem diagnosztikai laboros szakon, hogy felfogja, tényleg orvosi ellátásra volt szükségem, amivel az orvos maga is teljesen egyetértet miután bejutottam hozzá.
2023. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!