Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas lenne a vérnyomásom?

Magas lenne a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. 1 hete súlyzós edzés közben hirtelen erős lüktető fejfájásom lett a fejem bal oldalán, illetve a nyakamnál, ez pedig edzésnél a mai napig nem múlt el. Nemrég felvetődött bennem, hogy lehet azért, mert magas a vérnyomásom. Leültem megmérni, de amint megláttam a gépet egyből elkezdett erősebben verni a szívem, és ez az eredményen is látszott: 151/72 és 90 körüli pulzus. A legalacsonyabb eredmény amit aznap mérni tudtam az 132/72, a pulzusom ott is az egekben volt, ilyen 90 körül. Magától nagyon ritkán szokott fájni a fejem, 1 hete áll fent ez a probléma. Lehet, hogy tényleg magas a vérnyomásom 16 évesen?

2022. aug. 7. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet igen, de vérnyomást nyugalomban kell mérni, nem súlyzózás után. És 1-2 magas mérés még nem diagnózis. Bárkinek felmegy megerőltetéstől, izgulástól, erősebb lett a reggeli kávé, időjárási front, stb
2022. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad önhatalmúlag, minden sportorvosi állapot felmérés nélkül belekezdeni bármi olyan edzésbe, ami az átlagostól eltérő fizikai megterheléssel jár.
2022. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fél/háromnegyed évente szoktam járni sportorvoshoz, mivel versenyszerűen futballozok. Az ekg-m ott mindig rendben van, a vérnyomás és a pulzust magasabbnak szokta mondani, de ott is ahogy belépek a rendelőbe elkezdek izgulni, úgyh rendes eredményt nem lehet mérni. Az engedélyt eddig mindig megkaptam.
2022. aug. 7. 12:26
 4/5 A kérdező kommentje:
A fejfájás elmúlt, viszont a magas vérnyomástól még mindig félek, nem tudom nyugodtan megmérni magamnak...
2022. aug. 12. 16:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Es folyamatosan arra gondolok h magas es 16 evesen abba kell hagynom mindenfele szorakozast es sportot
2022. aug. 12. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!