Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon mi lehet a rák valódi oka?

Vajon mi lehet a rák valódi oka?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom! Sok ilyen kérdés volt már, de én mégiscsak kíváncsi vagyok arra, hogy ki mit feltételez. Van aki egészséges életmód, stresszmentes élet, pozitív gondolkodás mellett is rákos lesz, van aki egészségtelenül él, negatív gondolkodású és stresszel, végül ugyanúgy rákos lesz, de ezeknek az ellenkezője is igaz. Tehát valami olyan oka lehet, amit nem ismer az orvostudomány.

2022. aug. 7. 20:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Lenne még egy fontos kérdésem! Ha valaki 18 év alatt lesz rákos, akkor muszáj végig a kórházban maradnia, vagy hazamehet miután vége a kemónak és csak a kövire kell visszamennie?
2022. aug. 7. 21:14
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

Én láttam sok filmet rákos gyerekekről és fiatalokról. Volt egy amerikai dokumentumfilm, nagyooon szép volt. Egy 5 éves kislány, egy 15 éves kamasz fiú és egy 19 éves fiatal srác életét és halálát mutatta be. Rákosak voltak.


Szerintem jó elfogadni, h az élet nem kiszámítható. Hogy

sors

karma

isten akarata

-- melyiket gondolod, szinte mindegy is.

És bár nem vagyok hívő vagy vallásos, látok vagy látni vélek értelmet az életben.

2022. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

A hasad bármitől fájhat: stressz, gyorsan eszel, ételallergia, ételintolerancia, stb.


Nekem 24 éves korom körül -ha étteremben ettem, de máskor is -, úgy fájt a hssam, h azt hittem, h beledöglök.


Aztán olyan 35-40 éves korom körül megint, rossz volt a leheletem is. Kiderült, h helikobakter pylorim van, doki szerint "magának volt, van, vagy lesz gyomorfekélye'". Gyógymód: gyomortükrözés, 2 féle antibiotikum (méregerősek). Nem vállaltam. (Gyerekkori traumám van, gyomormosás, stb.). Ekkortájt mentem a szorongásommal akupunktúrára. Az nem múlt el, a gyomorfàjás viszont teljesen. Azóta 10-15 év telt el...

2022. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
* hasam
2022. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Stressz és gyorsan eszek-ezek jelen vannak.
2022. aug. 7. 21:39
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan azt gondolod hogy ezt itt a gyakorin fogják megfejteni? :D
2022. aug. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez már meg van állapitva. Több tenyező. Táplálkozás, stress. Genetika legvégén. A rák nem más mint az immunrendszer betegsége. Konkrétan le van irva!! Az hogy az immunrendszer hogyan müködik helyesen.. az mar nem olyan egyszerű.
2022. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#16 Én csupán egyéni véleményekre voltam kíváncsi.
2022. aug. 7. 23:53
 19/19 anonim ***** válasza:
87%

A rákot nem a stressz meg dohányzás meg ilyesmi okozza, ez már bizonyított.

Több rákféleségről megállapították már az okát. Pl. a HPV (humán papillomavírus) okozza bizonyítottan a méhnyakrákok többségét. Valamint egyéb ráktípusoknál is ez az ok, pl. a férfiaknál a gégerák esetén. (Ami a puncinyalás következménye állítólag.)

A gyomorrák és a Helicobacter közt is mutattak ki összefüggést. Teljesen biztos vagyok benne, hogy minden egyes rákról ki fog derülni 1-2 évtizeden belül, hogy vírus vagy baktérium okozza.

A stressz meg a füst meg a vegyszerek és betegségek abban segítenek, hogy romoljon a szervezet védekezőkészsége. Mivel az egészséges szervezet le tudja küzdeni a fenyegetést, de ha kellően meggyengül, pl. a stressz miatt, akkor beindulnak a fertőzések, a sejtburjánzás. Több ismerősöm is úgy halt meg, hogy volt valami komolyabb baja (pl. stroke), amitől gajra ment a szervezet, és utána vagy 2 évvel jött elő a rák. Egészségügyi dolgozó tüdőbetegekkel, pl. a Helicobacterrel foglalkozott évtizedeken keresztül egy szanatóriumban, és milyen érdekes, tüdőrákos lett úgy 60 évesen.

Nyilván az emberek immunrendszerében vannak egyéni különbségek, némelyik embernél fiatalon, egészséges állapotban is beindul a fertőzés, másoknál meg ugyanaz csak idős, lerobbant állapotban aktivizálódik.

2022. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!