Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pitvarfibrillációnál mit...

Pitvarfibrillációnál mit éreztetek mielőtt kiderült a diagnózis? Két ismerősömnek is volt az egyik azt mondta semmit, a másik kicsit fulladt de nem feltűnően. Lehet érezni a pulzust kitapintva a melléütéseket?

Figyelt kérdés

Gyakran üt félre a szívem. A kardiológián csak ártalmatlan extasistolet állapítottak meg.

De azóta is előfordul. Hogy tudom megkülönböztetni a kettőt? Mégsem futkoshatok hetente az orvoshoz.



2022. aug. 11. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele.
2022. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, lehet érezni a pulzust tapintva, hogyha nem szabályosan üt, de ezt csak egy 60-80as frekvenciánál, afelett már elég nehéz megállapítani ezt. lehet oka, hogy ilyen gondod van? esetleg sok koffeint iszol? ha jól sejtem attól félsz, hogy neked pitvarfibr. lesz vagy van, de "csak" ártalmatlan extrasistolet állapítottak meg. ez fixen így is van jelenleg, hiszen a kettő EKGja teljesen más
2022. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kávézom csak reggel.
2022. aug. 11. 15:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Mikor az orvosnál voltam biztos jó diagnózist kaptam. Ebben nem kételkedem. De attól tartok, hogy lehet pitvarbrilláció is a felreütések oka később és nem derül ki csak mikor már bajt okoz. Napi szinten üt félre és nem tudom érzésre mi a különbség. Amúgy 80 fölé nem megy a nyugalmi puzusom.
2022. aug. 11. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:
szedj magnéziumot
2022. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem használ semmit.
2022. aug. 12. 09:49
 7/7 Barbara99 válasza:
Szia nekem volt és van is pirvar fibliráciom ha meg esedékes írj rám nyugottan el mondhatom nekem milyen
2023. ápr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!