Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vashiánytól hullhat a hajam?

A vashiánytól hullhat a hajam?

Figyelt kérdés

Kb.fél éve derült ki hogy vashiányos

vérszegény vagyok és azóta szedek vasat.

Az utóbbi 2-3 hétben vettem észre hogy nagyon elkezdett hullani a hajam, van hogy egy fésülködés alkalmával csomókban hullik..

Szerencsére dús hajam van,ìgy ez nem igazán látszik meg,de félek ha így folytatódik nem marad hajam.

Vitaminokat rendszeresen szedek C vitamint a legtöbbször,azt minden nap szedek.

Gasztroenteorológiára is csak 4 hét múlva kaptam időpontot,de már borzalmas ez a hajhullas.

Hullhat a vashiánytól a hajam?

Illetve másnak is volt már ilyen,és ha igen mi volt a baj?



2022. aug. 31. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, voltam így. 35 kilót fogytam, nem túl gyorsan, de ahhoz túl gyorsan, hogy ne legyek vashiányos. Így nekem is elég komolyan elkezdett hullani, már féltem hajat mosni, vagy reggelente fésülködni, annyira gáz volt a helyzet.

Más nem vette észre, mert nekem is extrém dús a hajam. Elkezdtem több húst enni, több vitamint szedtem és kb 2 hónap alatt helyreállt a probléma. Idő kell a szervezetnek, míg a kiürült vasat újratölti.

2022. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet attól, persze. Vizsgálták, hogy mi okozza a vashiányt? Sokszor gluténérzékenység áll a háttérben, érdemes megnézetni.
2022. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hullhat a vashiánytól, de ha fél éve szedsz vasat, akkor annak már illett volna normalizálódnia. Tapasztalatból mondom.

Valami vírusos betegségen nem estél át mostanában? Covid pl. tipikusan okoz ilyen hajhullást utólag.


Ha ilyen nem volt:

Hormonális probléma is lehet a háttérben, vagy vitamin/ásványianyag hiány (B-vitamin, D-vitamin, magnézium, szelén hiánya pl.) Én laborvizsgálatot kérnék a helyedben első körben, ellenőrizni a vasat, pajzsmirigyet stb.

2022. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem volt. A vastabletta megoldotta
2022. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hullhat vashiánytol igen. De így nyár végén, ősz elején támad az őszi hajhullás is. Az meg természetes. Most nekem is jobban hull.
2022. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Lehet rézhiány is. Ha kevés a réz, a vas nem tud felszívódni.
2022. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!