Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen vérnyomásra szednétek...

Ilyen vérnyomásra szednétek gyógyszert?

Figyelt kérdés

Voltam a dokinál, és tudni kell hogy egyéb nyomós okok miatt nagyon kivagyok az orvosoktól, rendelőktől, ápolóktól, a hangom is remeg ha ott vagyok.

Voltam vérvételen, minden érték okés volt.

Mértünk vérnyomást kétszer, 170/ valamennyi volt és írt fel a doki gyógyszert, a leggyengébbet.

3 napig szedtem, de nagyon zombi voltam, szóval leálltam a szedéssel (az asszisztens mondta nyugodtan tesztelhetem, hogy szedés nélkül mérjem), szóval így is tettem. Megérkezett a vérnyomásmérő, méregetni kezdtem, és vannak 120/80-as értékek is néhány, de kiugróbbak is, olyan 146/90-esek is.

Viszont az eddigi összes méréseim alapján, az átlagom az 135/81, 84-es pulzussal. Úgy még nem mértem napokig, hogy szedem a gyógyszert, hisz ilyen értékekre nem gondolom hogy szedni kellene, meg ugye még "teszt" fázisban van az egész, de lehet úgy is mérek néhány napot, hogy akkor nagyon alacsonyak lennének-e.


Tudni kell egyébként, elég vastag a karom (vennem is kellett xl-es mandzsettát), és olvastam hogy elvileg ha vastagabb a kar, a mérő úgy 5-10 értékkel is mutathat többet. (Erre hivatkozva még 145-ös mérések is határesetnek számítanának)

22 éves vagyok, elég korai lenne szerintem ha gyógyszerre kellene kényszerülnöm életem végéig, 2 mérésre hivatkozva az orvosnál..


Szerintetek ilyen értékek alapján, szedni kellene? Nyilván az orvossal vitatom meg, de oda csak jövőhéten megyek és kíváncsi vagyok mások véleményére.

Ez még az a szint, amit a sport, fogyás és a jobb diéta rendbe rakhat, nem?

Ha az orvosom mindenképp a két mérésre hivatkozik és erőlteti a gyógyszert, ki fogom kérni majd egy másik orvos véleményét is.



2022. szept. 6. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

A vérnyomásprobléma népbetegség, van aki már 18 éves kora előtt is gyógyszert kényszerül szedni.


Ezzel lehet játszani, meg felülbírálni az orvost, csak nem érdemes. Nem viccből írta fel az orvos sem.


Szedd a gyógyszert, aztán kezdj el fogyni, sportolni, diétázni, stb. De ha magas a vérnyomásod, meg mellette még rá is edzel, akkor az nem feltétlen tesz jót a keringésednek.


Napi 3x ugyanabban az időben mérni a vérnyomást, és az értékekkel 1 hét után visszamenni az orvoshoz. Az orvos arra tud támaszkodni, amit lát, tehát azzal hogy most hőbörögsz hogy te ezt nem gondolod magasnak, de nincs pár napos/ 1 hetes dokumentált vérnyomásod, azzal sokra nem mész. Nem az orvost vered át, hanem magadat.

2022. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Jól írja az #1!


Nem vicces dolog 20evesen stroke-ot kapni....

2022. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fiatal korban még elég rugalmas az érfal, ennél magasabb kiugrásokat is elvisel viszont idős korban már könnyen sztrókhoz vezethet. Legalább is ezt mondják mert a nagyapám például 115/70-es vérnyomással kapott agyvérzést 92 évesen. Viszont a szomszéd csajszi 49 évesen 180 felettivel, igaz ő spídezett ezerrel.
2022. okt. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
amúgy tényleg nem a pontosság az erőssége még a felkaros mérőknek sem, volt hogy 157-et mért, mondom mivan? rögtön rányomtam mégegyet semmi várakozás mondom na ez mégmagasabb lesz, az meg lett 146...itt meg azt mondták hogy ez normális, nem a mérő a hibás, hát nem tudom, azért egy tízes különbség nekem már számítana. én is ott tartok hogy lehet kéne dokival konzultálni mert 32 évesen nap végére 145-149/95-101 es értékek környékén mozog már, csak hát rajtam van több tíz kiló felesleg egy durva elhízásban, meg mostanában iszom is rendesen. ja meg mozgásszegény életmód is kipipálva. nem tudom mennyit javulhatna, nem szívesen állítanám rá magam gyógyszerre
2022. nov. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!