Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan betegség,...

Létezik olyan betegség, aminek tünete, hogy szavakat kever össze a beteg — pl.: ventilátor helyett centrifuga, törölköző helyett takaró, stb.?

Figyelt kérdés

Nem véletlen példák. 41 éves hölgy ismerősöm néha nem tudja kimondani, amit akar, előbb azt mondja, például a már említett ventilátor helyett, hogy "izé", aztán gondolkodik, és "centrifuga". Legtöbbször tudja, hogy nem azt mondta, de annyira kétségbe van esve, hogy nagyon pipa lesz.

Tavaly nyáron volt covidos, azóta van ez.

Háziorvosnál volt, az azt mondta, hogy "előfordul" vele is, ne aggódjon... Én úgy érzem, kéne.


2022. szept. 12. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Egy kedves kolleganöm volt így kerek 60 évesen.

Pár hónap múlva már betűket kevert, akkor ment el orvoshoz, ahol kiderült hogy agydaganata van, ami a beszédközpontját nyomja :((

2022. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ugyanez. 40 éves férfi ismerősömnél ez volt az első tünet. Agytumor. Fél éven belül meghalt. 🙁 Persze más is lehet, én nem hagynám annyiban.
2022. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ezt úgy nevezik, afázia, sok alfaja van, sajnos mind nagyon komoly háttérok miatt (agyi érkatasztrófa, tumor, traumatikus agysérülés, degeneratív betegségek).

Ne hagyjátok ennyiben, amit a doki mond az nevetséges és hihetetlen hogy nem ismeri fel az afáziát, az ismerősödnek komoly kivizsgálás kell, ha muszáj, magán úton!

2022. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, és mindenképpen MRI lesz, a háziorvos mennyire fogja támogatni, nem tudom... Mindenesetre úgy tudom köteles beutalót adni. Szerintetek?
2022. szept. 12. 21:58
 5/8 A kérdező kommentje:

Különben a feje nem fáj a néhai migrénrohamokon kívül.

És felismeri a problémát. Szóval nem elbutulás, gondolom. Attól tartok, hogy nektek mind igazatok van.

2022. szept. 12. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
MR-re szakorvos adhat beutalót, én azt hallottam.
2022. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szakorvoshoz meg a háziorvos?
2022. szept. 12. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:
igen
2022. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!