Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomásnak csak az...

Magas vérnyomásnak csak az számít, ha a nyugalmi vérnyomás is magas?

Figyelt kérdés

Az orvos nem válaszolt egyenesen erre. Nekem reggel és este is jó a vérnyomásom (110/70 körül), de ha napközben mérem, amikor rohanok, meg kávét iszom, felmehet 140/90-re is.


A 24 órás vérnyomás mérés azt mutatta hogy sokszor magas. De ha leülök egy székre és 10 perc nyugalom után mérem, akkor mindig rendben van.



2022. szept. 21. 23:36
 1/6 A kérdező kommentje:
A doki szerint kellene gyógyszer, mert sok mérés magasat mutatott. Erre kérdeztem tőle, hogy de nem nyugalomban kellene mérni? Azt mondta, hogy de. Pedig a 24 órás napközben nem nyugalomban mérte. Az éjszakai mérések meg mind rendben voltak. Ezért vagyok összekavarodva.
2022. szept. 21. 23:40
 2/6 anonim ***** válasza:
A 24 órás vérnyomás mérésnek pont az a lényege, hogy az életszerű helyzetekben mérje a vérnyomást. Hiszen nem fekszel egész nap. Valószínűleg valamilyen gyengébb gyógyszert fogsz kapni, de ezen nem kell aggódnod, az alacsonyt nem fogja még lejjebb vinni.
2022. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok én is és épp most voltam kardiológusnál pár nappal ezelőtt, akinek ugyanezeket mondtam, hogy "de hát nekem csak "nem nyugalmi helyzetben" magas egy kicsit". Erre rám szólt, hogy "értse meg: bármilyen helyzetben a normális értékekhez közelinek kell lennie a vérnyomásnak, mert az nem jó ha a nap felében 140-150/90-95 körüliek az értékek tartósan, huzamos ideig, évekig." Enyhén emelkedettnek számít már. Szerintem is valami gyengébb gyógyszer lesz belőle. Én legalábbis azt kaptam rá.
2022. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagy biznisz van ebben mert élethosszig tervezik a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek szedését és az orvos is azon van hogy ha ott kiugrik ami teljesen normális pláne ha stresszes vagy akkor szedjed és érezd magad betegnek. Nálam a 24 órás méréskor derült ki hogy tulajdonképpen nincs is gond, sőt gyógyszerrel éjjel kritikusan alacsony volt. Abba is hagytam és csak eseti van nálam ha kiugrik vagy bekávézok rendesen.
2022. okt. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3: A háziorvosom viszont azt mondta, hogy a vérnyomáscsökkentők többsége nem túl jó a szimplán stressz okozta emelkedés csökkentésére. A nagy létszámú klinikai kísérletekben is ezeket a nyugalmi vérnyomás csökkentésére ellenőrizték.

Egyedül a béta-blokkolók azok, amik minden helyzetben csökkenteni képesek a vérnyomást, viszont fiataloknak ez necces, mert csökkentik a sportteljesítményt és férfiaknál a szexuális teljesítőképességet is azáltal, hogy nemcsak a vérnyomást, hanem a pulzust is csökkentik.

2022. okt. 13. 00:16
 6/6 xp ali ***** válasza:
Döntsd el, hogy szeded vagy nem. A 140 még nem magas, sztem, ha az nem nyugalmi. Kipróbálhatod, amit a doki akar, ha nem komfortos, visszamész a dokihoz és korrigál. Bajod nem lesz tőle, az biztos. Ellenben a magas vérnyomástól lehet.
2022. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!