Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztens lehetek?

LanyAHegyrol kérdése:

Inzulinrezisztens lehetek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam terheléses vizsgálaton, és olyan eredményeim születtek, amikre nem találok választ. Íme!

Glükóz éhgyomri: 5.3 mmol/L

Glükóz 60 perces: 8.8 mmol/L

Glükóz 120 perces: 7.2 mmol/L


És az érdekesség következik.

Inzulin éhgyomri: 10.6 mIU/L

Inzulin 60 perc: 68.6 mIU/L

Inzulin 120 perc: 112.2 mIU/L


Általában a 120 percnél bőven csökkenő inzulin érték kellene hogy legyen, de nekem majdnem duplája a 60 percesnek. Ez már lehet IR?


Teljesen kezdő vagyok a témában, milyen orvoshoz kellene elmennem ezekkel az eredményekkel? Endokrinológushoz, vagy diabetológushoz első körben?


Köszönöm ha segítesz!



2022. szept. 28. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Diabetológus
2022. szept. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Ez teljesen biztosan inzulinrezisztencia. A 120 perces érték nagyon magas.

Mivel a cukor értékek jók, cukorbetegség (diabetes) nincs, ezért nem diabetológushoz kell menni, hanem endokrinológushoz.

2022. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Valahogy én is sejtettem hogy ez már IR... Holnap megpróbálok bejutni a háziorvoshoz és kérni beutalót endokrinológiára. Remélhetőleg idén még sorra kerülök :)
2022. szept. 28. 16:42
 4/4 A kérdező kommentje:
A háziorvos szerint egyértelmű IR, kaptam endokrinológiára beutalót, és el is kezdtem a 160g ch diétát.
2022. szept. 30. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!