Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem hat az antibiotikum?

Nem hat az antibiotikum?

Figyelt kérdés

Múlt hét elején nem éreztem jól magam. Fájt a torkom, rossz volt a közérzetem. Ritkán vagyok beteg. Elmentem orvoshoz. Kaptam antibiotikumot. Szerda este elkezdtem szedni. Még tegnap is éreztem, hogy fáj egy kicsit, de azért már jobban voltam.

Éjszaka viszont alig aludtam, mert nagyon fáj a torkom. Nyelni alig bírok, rosszul érzem magam ismét.

Mit tegyek így? Nem szeretnék egy újabb hetet végigszenvedni.

Menjek vissza holnap az orvoshoz? Gondolom nem írhat másik gyógyszert,ha a jelenlegit sem szedtem végig. Viszont mintha nem hatott volna. Sőt még rosszabbul vagyok..



2022. okt. 2. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Persze, menj vissza a dokihoz. Lehet, nem is bakteriális, és felesleges volt az antibiotikum vagy az adott baktériumra ez a készítmény nem hat.
2022. okt. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha vírusfertőzés okozza, akkor érthető, hogy nem hat. Az orvos feltehetően a könnyebbik utat választotta és téged meg akart nyugtatni arról, hogy nem olyan nagy a baj. Sokszor ugyanis a beteg lelkiállapota fontos egy betegség leküzdésében. Ha csak azt mondta volna, hogy gargarizálj sós vízzel, meg ágymeleg stb. akkor azt hitted volna, hogy nem veszi komolyan a te betegséged.
2022. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem olyan,mint a fájdalom csillapitó.4-5 napnak el kell telni,mire gyakorlatilag is érezhető a hatása.Aztán végig be kell szedni mindet.
2022. okt. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

1. Ha nem bakteriális, akkor ló...t sem ér a gyógyszer, viszont


2. Az antibiotikumot minden esetben végig kell szedni! Ha elkezded és előbb abbahagyod, csak rontassz a helyzeten, mert ellenállóbb bacikat termelsz.


3. Az antibiotikum oki kezelés, nem feltétlenül enyhíti a tüneteket. A torkodra ezen felül kellett volna használni valamit. (Legalább meleg tea, szopogató tabletták).

2022. okt. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem bakteriális, akkor meg amúgy is gyógyulna...
2022. okt. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot szedd vegig! Tenyleg fontos, magadnak artasz. Probald meg a sos vizes torokoblogetest! Ne nyeld le! Naponta tobbszor! Utana nyelj egy kanal mezet! Holnap kerj a torkodra valamit. Ha nincs mez, mert elvileg jo minosegu kell, az meg neha kerdeses. Ajanlom az olivat. Ezek ha mar nagyon bedurrant nem fognak meggyogyitani, de segitenek. Kezdeti torokkaparast siman elmulasztanak.
2022. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudok mas praktikakat is a torokra, de nem akarok vitat inditani. Ha ezek nem hasznalnak, s kered leirom privatban. 6-os voltam.
2022. okt. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6 Olivárol még nem hallottam ilyen felhasználást. Tudnál valami ismertetést küldeni vagy irnál bövebben a használatárol? Köszönöm!
2022. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem hatott, mert nem szedted vegig! Ez hiba volt! Antibiotikum fuggo, lehet, hogy 3-4 nap mulva erezteti a hatasat, neha: 3-tol jobban vagy! Barmi van; nem szabad abbahagyni, mert rezintens bakteriumokat nevelsz! Kerj egy torokvaladek elemzest, s akkor celzottan irnak ra valamit. Nem biztos, hogy bakterium!
2022. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szopogatótablettát is hasznàltam, de semmit nem használt az sem.

Az a furcsa, hogy korábban a napok előrehaladtával, nem rosszabbul voltam ha antibiotikumot szedtem. Most meg már aludni sem tudtam a fájdalom miatt.

Tea és méz is van itthon. A sós vizes tippet is kipróbálom.

Köszönöm mindenkinek!

2022. okt. 2. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!