Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidból való felgyógyulást...

Covidból való felgyógyulást mivel tudnám gyorsítani? Esetleg ezek közül valamelyik gyógynövénytea jó lehet rá?

Figyelt kérdés

Ezeket találtam itthon: mezei kakukkfű te, bodzatea, citromfű tea, csipkebogyó tea. Valamelyik segíthet valamiben, és mennyit kéne belőlük inni?

Azért ilyen módszerekben gondolkozok, mivel a doki mást nem mondott, csak hogy sok folyadék, vitaminok, ágynyugalom, meg láz esetén lázcsillapító. Hát nekem lázam nem volt eddig, tegnap kezdődött reggel az egész, 37, 7 volt. Ma 15 órakor mértem utoljára, akkor meg csak 37,3.

Tüneteim: tegnap erős izom vagy izületi fájdalom, de még most is minden porcikám fáj. Gyengeség, fáradtság, folyton feküdnék, aludnék, ég mindenem, néha hidegrázás. Enyhén köhögök. De az még lehet a 2 héttel ezelőtti náthám maradéka, mert akkor meg náthás voltam.

Más tippeket is szívesen fogadok a teákon kívül, csak azért azokra gondoltam, mert azok vannak is itthon.



2022. okt. 18. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha jól esik, ihatsz ilyen teákat. De érdemben nem tudod gyorsítani a vírus legyőzését.
2022. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
C, D vitamin, citromos tea, rengeteg folyadék, húsleves. Ágynyugalom, meleg.
2022. okt. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Ne a hátadon feküdj, hanem hason. Egy jó tüdőgyulladástól kímélheted meg magad ami a covid szövődménye.
2022. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól esik, teázz nyugodtan, de nem ezen fog múlni.

Nekem hasonló tüneteim voltak. 1.éjszaka láz(38,7-ig), nagyon erős ízületi és izomfájdalom, szerintem kb.itt tartasz most. Én nem vettem be gyógyszert, mert akartam, hogy dolgozzon kicsit a szervezetem. Másnap már vettem be gyógyszert, akkor el is múlt az ízületi fájdalom. Éjszakára még vettem be egy gyógyszert azt hiszem, de nem biztos. 3.napon már semmi bajom nem volt, de este erős hátfájásom lett. Akkor bevettem még 1 gyógyszert. 4. napra már semmi bajom nem volt, viszont akkor lett durván erős + tesztem, addig - volt.

Az orvosom konkrétan semmit nem mondott, még annyit se, mint neked. Szóval azon a 2-3 szem gyógyszeren kívül semmit nem tettem, csak feküdtem, amennyit lehet, mert nagyon fáradt voltam. Azt ajánlom neked is, de ne a hátadon! Ja, vettem még egy orrkenőcsöt, ami jól jött, mert utána úgy 2 napra bedugult, de ennyi volt. Összesen a fáradtság volt meg végig és még utána is. Nekem köhögés, meg semmi más fájdalom nem volt. Tényleg a sok pihenés a legfontosabb, meg, hogy egyél, igyál, ne gyengülj le még jobban és a tüneteket csillapítsd, hogy ne legyen szövődménye.

Jobbulást!

2022. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es te milyen gyógyszert vettél be? Nekem arról nem mondott semmit a doki, csak azt szokta mondani mindig, hogy hőemelkedésre nem kell gyógyszer, csak erős lázra.
2022. okt. 18. 19:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sima láz -és fájdalomcsillapítót, ami volt otthon.

Igaza van a dokinak, nem is kell, én se szoktam, hagy dolgozzon a szervezet. A láz jó. Csak mivel annyira erős fájdalmam és lázam volt első éjjel, hogy semmit nem aludtam, reggelre nagyon megfájdult a fejem is, muszáj volt, hogy tudjak kicsit pihenni.+ El kellett mennem dokihoz is, mert visszaküldtek. (Műtét után voltam covid negatív teszttel, ezért műtéti szövődményre gondoltak, ki akarták zárni.) Utána már csak akkor vettem be, amikor jött az erős hátfájás, mert sehogy nem tudtam feküdni. Csak lázra nem vennék be semmiképpen, az első éjszakát is pont azért szenvedtem végig inkább fájdalommal, hogy megmaradjon a láz. Mivel többnyire a fájdalomcsillapító lázat is csillapít egyben, volt az a pont, ahol már kénytelen voltam.

#4

2022. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most már nekem is láz, 38,5.
2022. okt. 18. 20:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kibírhatatlan fájdalmad, én arra se vennék be. 39 alatt még el se gondolkodnék rajta.

#6

2022. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem vettem be végül, reggelre 37,9-re lement, másfél órával ezelőtt meg 37,4 volt. Viszont kb ugyanúgy vagyok, fáj mindenem, gyenge vagyok, étvágyam se sok van.
2022. okt. 19. 13:06
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bodorrozsa, gyermeklancfu teakent.

Fekete komenymag olaj.

ACC vagy Fluimucil.

2022. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!