Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez Covid vagy hasmenős vírus...

Ez Covid vagy hasmenős vírus inkább?

Figyelt kérdés

Az egyik gyerekem és a férjem pozitív, PCR-teszt erősítette meg. A gyerekkel majdnem egy időben végzett PCR-tesztem negatív lett.


A tüneteink egyszerre kezdődtek a gyerekemmel, mindkettőnknek hőemelkedés, fejfájás, hasmenés. Nekem hidegrázás hullámokban. A gyerekem kicsit lázas is lett, köhög, náthás, viszont a hasmenése hamar elmúlt. Nekem viszont 1,5 napig tartott a hasmenés, és 3 napig a hasfájás. Nála a hőemelkedés volt inkább jellemző. Férjemnek a torka fáj, majd fejfájás, hidegrázás, alacsonyabb láz. Neki a hasa nem fáj.


Hétvégén kezdődött. Egy hotelben voltunk, wellness-részleg, sok ember. Szóval tényleg lehet, hogy mondjuk ők a covidot nyalták be, én meg a másik gyerekünkkel egy hasmenős vírust (neki csak 2 alkalommal volt, és 1 nap hasfájás, szintén velem és a másik gyerekemmel párhuzamosan kezdődtek a tünetei). Neki az 1 nap hasfájást leszámítva azóta sincs semmi tünete.


Több tesztet is csináltam azóta, mind negatív.


Ti arra gondolnátok inkább, hogy Covid, csak nem mutatta a teszt, vagy hogy valamilyen más vírus?



#COVID #hasmenos
2022. okt. 19. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Mit mondanak a tesztek?
2022. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Egyik gyerekem PCR-teszt:pozitiv

En PCR-teszt:negativ

Ferjem gyorsteszt:pozitiv

2022. okt. 19. 21:03
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Én a mostani (három hétig tartó) betegségemet nem-kovid kovidnak hívom. :)


Először 3-4 napig beteg voltam, rossz közérzet, nátha jellegű tünetek, de azért elég beteg voltam. Teszt negatív lett. Jött két nap, tök jól voltam. Majd újabb 4-5 nap betegség, ezúttal keményebben (nagyon erős köhögés, nagyon erős gyengeség). Teszt negatív lett. Utána jött a java: iszonyatos hasfájással kísért hasmenés 3-4 napig. Most még mindig köhögök, kifejezetten csúnyán. (3 hét után...)


Viszont telefonon beszéltem egyik barátnőm anyukájával, aki tényleg (több teszttel igazoltan) kovidos volt. Na neki nagyon magas láza volt és hallottam a telefonban, hogy hogy köhög, egészen másként, mint én.


Mivel én nem olvasok, hallgatok, nézek híreket, csak a saját józan paraszti eszemel próbáltam megfejteni, hogy lehettem-e kovidos úgy, hogy a teszt nem mutatta. Vmi variáns, stb. De arra jutottam, hogy nem, mert ahhoz magas láz kellett volna...


Ja és nekem is volt ilyen légszomjas, tüdőszorítós érzésem, meg iszonyatos erős torokfájás, ami órákig tartott, majd elmúlt, aztán gyomorfájás (ez még a hasmenés előtt). Szóval volt minden, mint a búcsúban. Csak láz nem...

2022. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jobbulast.


Viszont nalunk se a gyereknek, se a ferjemnek nem volt magas laza, es megis pozitiv a tesztjuk. Ferj3mnek 37,5 volt a legmagasabb, es inkabb 37, a gyereknek se volt ennel sokkal tobb.

2022. okt. 19. 21:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4


Köszönöm szépen. Nektek is!


Ó, hát ez érdekes! Akkor lehet, hogy mégis kovidos lettem volna? Mert nekem soha nincs sem hőemelkedésem, sem lázam.


3-as voltam

2022. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is nemkovid-kovidos voltam az elmúlt két hétben. Torokfájás, 38.5, hidegrázás, köhögés, két napot szinte végigaludtam, teljesen elment a hangom. A negyedik napon teszteltem, még hőemelkedésem volt, negatív lett, de pont aznap elment az ízlelés-szaglás. Az ízlelés 2-3 nap alatt visszajött, de az orrom több mint egy hétig kuka volt. Még köhécselek, de már tér vissza az energiám, eddig nagyon fáradékony voltam.
2022. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Es nektrk volt kizvetlen csaladtag kovidos, mikor betegek lettetek?
2022. okt. 19. 21:51
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Nem lett senki más kovidos a családban. Viszont előtte én is wellnessben voltam, rá 2 napra kezdődött a móka.
2022. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sem a fiamnak, sem nekem nem volt lázunk amikor kovidosak voltunk, nem mindenki lázas és a tünetek is nagyon különbözőek.
2022. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

6


Szerintem az íz- és szaglásvesztés elég egyértelmű kovid tünet. Legalábbis nekem egész életemben (középkorú vagyok) csak kovidnál volt ilyen.


További jobbulást!


3-as voltam

2022. okt. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!