Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Betegség (pl. covid) után...

Betegség (pl. covid) után fogkrémemet nem kellene kidobni?

Figyelt kérdés

Mindenhol a fogkeféről van szó (hogy ki kell dobni), de azt tudom fertőtleníteni. Ellenben a fogkrémeimmel is hozzáértem a fogkeféhez, ami meg, ugye a számban volt korábban. Nem lenne logikus azt is kidobni?


Kovidos is voltam, és erre jött egy bakteriális felülfertőződés, ami súlyos torokgyulladást, toroksebesedést okozott. Lehet, hogy mindkettőre megfelelő antitestjeim vannak már, így kb. mindegy, nem tudom, nem értek hozzá, azért kérdezem.



2022. okt. 21. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Betegség után ajánlott egy alapos takarítás: ágyneműk kimosása, kilincsek fertőtlenítése, stb.

De a fogkrémet nem kell kidobni ha csak te használod. Mivel már megbetegedtél és legyőzted most vagy a legvédettebb. És amúgysem él a vírus abban a környezetben hiszen a fogkrém nem egy biológiai gazdatest.

2022. okt. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Vírus nem igazán él meg a forkrémben, de ha valaki covidos, akkor utána illik fertőtleníteni mindent, fogkrémet is le lehet cserélni, nincs megtiltva.
2022. okt. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell kidobni, ha ennyire félsz, akkor kívülről a dobozt fertőtlenítsd le és a fogkrémből 1 centit nyomjál ki, ami hozzáérhetett a fogkefédhez.
2022. okt. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogkefét ki kellett volna dobnom?? Én erre se gondoltam, most voltam beteg, de hát elvileg egyszer legyőzte az immunrendszerem... Akkor az mért problémás? Újból elkaphatom ugyanazt??
2022. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Negyedik: lehet, hogy az is túl van hangsúlyozva, illetve azért sem értem, mert elvileg antitestjeim vannak az ellen, ami megmaradhatott a fogkefén (baktérium, vírus), tehát akkor mire a nagy felhajtás?

Én fogkefét cserélni nem tervezek, van egy másik módszer, lehet fertőtleníteni is:


A-opció: neomagnolos vízben ázni hagyni*, ez patikában is kapható klóros tabletta. Vigyázat, méreg! Nehogy valaki véletlenül belekortyoljon, vagy leöblítés nélkül használja a fogkefét! *tájékoztató papíron le vannak írva példák, hogy mit mennyi ideig, talán konkrétan a fogkefe is.


B-opció: szájfertőtlenítő (pl. Corsodyl) oldatban áztatni a fogkefét 8-12 órán át. Én ezt úgy csináltam, hogy auchanos olcsó "tüske" (szeszesital) pohárba állítottam - ez kicsi keskeny műanyagpohár, az egészet pedig egy üres nagy konzervesdobozba, így meg volt tartva a fogkefe. A keféig ellepte a Corsodil, a többi részt meg le tudom törölgetni 98%-os alkohollal.


Ezek egyike sem kifejezetten olcsó, de nálam történetesen mindhárom egyébként is akad. De kiszámolva azt hiszem, az jönne ki, hogy nem olcsóbb, mint új fogkefét venni. :/

2022. okt. 22. 17:45
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Bár csak én is elmondhatnám magamról hogy a legnagyobb problémám az életben egy 100 forintos fogkefe fertőtlenítése.
2022. okt. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
@hatos Nem mintha bármit is hozzátettél volna tartalmilag, amire érdemes reagálni, de tök mellesleg; hol van már olyan, hogy 100 forintos fogkefe? Az enyéim pl. kb. 2000 forintosak, vagy ennél drágábbak, így érdemes fertőtlenítenem, ha úgyis van a háztartásomban fertőtlenítőszer hozzá.
2022. okt. 25. 16:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm, én voltam covidos a családommal együtt még tavaly. Eszembe nem jutott mindent lefertőtleníteni utána a lakásban.
2022. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!