Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet minden esetben...

Véres széklet minden esetben rákot jelent?

Figyelt kérdés
Augusztus óta fel van borulva az emésztésem. Először gyomorgörcseim voltak, majd epe. Voltam ultrahangon, ahol két epekövet találtak. Kaptam rá antibiotikumot, mert állítólag epe gyulladásom is volt. Mostanra sem szűntek a tüneteim, sőt rosszabb lett. Váltakozó hasmenés, vagy puhább széklet. Gyomrom nem görcsöl, de ha eszek, úgy érzem, mintha "beült" volna a kaja a gyomromba. Bélgörcs néha van, olyankor másnapra véres, hártyás a székletem. Szedtem Enterolt, a javulás csak két napig tartott. Elmentem gasztro doktorhoz, mindenféle vérvétel, vizelet és három széklet mintát néztek. Mindhárom mintában rejtett vért találtak (amit mire megjött az eredmény, már én is szabad szemmel láttam), valamint a vizeletben is van vér. Csak jövő kedden megyek vissza a gasztro dokihoz, addig kb a guta üt meg a bizonytalanságtól. Egyértelműen rákot kutat, mert tüdőröntgenre is kell mennem. Azt szeretném kérdezni, hogy van e valaki, akinek sajnálatos módon van tapasztalata a véres széklettel, valóban csakis és kizárólag rákos lehetek? Amúgy minden más ki van zárva, Helicobacter pl. Kolonoszkópia lesz...:(

2022. okt. 21. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis.
2022. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
90%-ban nem azt jelenti a közhiedelemmel ellentétben.
2022. okt. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehet? Polipot kizárnám a gyomor miatt. Elfelejtettem írni, hogy No Spa és Mezym nélkül évek óta nem tudok létezni az epe miatt.
2022. okt. 21. 10:25
 4/14 anonim válasza:
17%
Hogyne a fejfájás meg minden esetben tumor.
2022. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Én a helyedben elmennék egy proktológushoz, aki benéz a fenekedbe.

Az is lehet hogy belső aranyér.

2022. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-ös, voltam proktológusnál, nincs belső aranyér.
2022. okt. 21. 10:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát legtöbb esetben azért aranyér okozza, de nálad az nincs. Attól még bármi lehet, nem feltétlen rák.

Viszont, ha ennyi problémát okoz az epekő, már rég ki kellett volna szedni az epehólyagod.

2022. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
8-as, idén januárban voltam sebésznél, hogy vegyék ki az epét, de elküldött. Indok nem sok volt, csak annyi, hogy túl kicsi még a kő. Azóta lett még egy. Érdekes módon az első kő a folyamatos ultrahangos vizsgákkal követve, több mint 8mm-esről kevesebb, mint 5mm-re összement. Most a legfrissebb ultrahang szerint két kisebb mint 5mm-es kövem van, és mozognak. De a gasztro doki azonnal kizárta, hogy ezeket a tüneteket az epe "csinálná". Eszméletlen össze, vissza diagnózisaim vannak az epéről.
2022. okt. 21. 11:14
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Te erősködsz és vitatkozol, te se tudod mit szeretnél, csak kiadni a feszültséget magadból amit feleslegesen gerjesztesz. Én nem kívántam neked semmit, veled ellentétben. Gondolkozzál, mélyedj el magadban.
2022. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De, ha kicsi a kő és ráadásul oanaszokat okoz, akkor mindenképp ki kell venni az epehólyagot. :( Keress másik orvost, ez veszélyes.
2022. okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!