Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg lennék?

Cukorbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Napok óta sokat iszok, sokat is pisilek. Hiába iszom meg egy nap 2 liter, a szám ki van száradva. Igaz, nem viszet iszom, hanem zero kólát, zero fantát, de azért aggódom.

2022. okt. 21. 20:05
 1/9 anonim válasza:
50%
Miért ilyen sz*rokat iszol?
2022. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért iszol sokat, azért van kiszáradva a szád, mert nem vizet iszol. Szerintem nem vagy cukorbeteg. Tapasztalatból mondom sajnos, mert kólafüggő vagyok, nálam is ilyen szokott lenni, bár én ha már érzem a tüneteket, azért iszok vizet is.

Csökkentened kellene az üdítő mennyiségét, tudom, nekem is, beszélni könnyű róla. Megvalósítani már rohadt nehéz hosszútávon... tudom, hogy nehéz lesz.

2022. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
26%
Gondolj arra, hogy ezektől a vackoktól milyen szép fogaid lesznek. Egyből nem lesz olyan nagy kedved inni őket
2022. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Amiket iszol azok nem oltják a szomjat .
2022. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezek pont nem szomjoltók. Igyál vizet is. Illetve abból többet mint ezekből.
2022. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy cukorbeteg de ezektől az leszel... az meg hogy zero ettől kivagyok... a véred besavasodik ennyi cukros sz*rtól, vizet igyál, és egyél sósat is hogy legyen ami bent tartja
2022. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2l nem sok, ennél többet kellene.


Én pont a vízzel vagyok úgy, hogy hiába iszok bőven, a szomjamat sem oltja és ugyanúgy ki van száradva a szám, ráadásul ha pl éhgyomorra iszom rosszul is leszek :S

2022. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, aki cukorbeteg az előbb utóbb összeesik és így derül ki.


Én pcos-el még az IR-től is rettegtem, de mai napig nem alakult ki nálam, ami elég furcsa. Évente megyek terhelésesre

2022. okt. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem vagy cukorbeteg, nem jelentheto igy ki, mint ahogy egy korabbi valaszolo megtette.

A zero uditok szenhidrattartalma 0, ennelfogva a vercukorra minimalis, vagy egyenesen 0 a hatasa. A koffein miatt lehet enyhen vizhajto, ami okozhat szomjusagot.

Ugyanakkor a cukorbetegsegnel ez a tunet ugy jelenik meg, hogy a magas vercukrot a vese is probalja korrigalni nagy mennyisegu vizelet kivalasztasaval, ebbol ered a szomjusag. Kb barmelyik gyogyszertarban ellenoriztetheto a vercukor, ha mar ilyen tunetei vannak, akkor azt egy meres is kimutatja.

Az 1es tipusu cukorbetegsegnel valoban az elso tunetek kozott van a poliuria, polidipsia, de ez viszonylag hirtelen jelenik meg es gyorsan romlik. A 2es tipusnak nem ez a jellemzo elso tunete.

Szerintem ellenoriztesd a vercukrod.

2022. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!