Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Evés utáni szédülés, puffadás....

Kecskebéka111 kérdése:

Evés utáni szédülés, puffadás. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Szép napot! Sziasztok!


Nem szeretnék összefüggést vonni dolgok között, én csak le írom időrendi sorrendben ami történt és esetleges megoldásokat, tanácsokat szeretnék kapni, hogy akinek volt hasonló, ő hogyan gyógyult meg, illetve, ha orvoshoz kell mennem, akkor milyen orvoshoz? (bővebben lejjebb)


Szóval. Én most 22 éves vagyok 180 centi és 80 kiló körül, azt gondolom ez egy egész normális BMI index, tehát nem vagyok se túl, sem alultáplált (talán ez is fontos lesz a sztoriban)



Egészen kb. 14 éves korom óta nem voltam orvosnál 21 éves koromig, annyira nem voltam beteg. De tényleg szinte soha. Mostanában viszont 1-2 havonta megfázás, torokgyulladás, hasmenés, és egyebek.


21 éves voltam amikor a problémák kezdődtek. 2021.07.13-án fel vettem egy oltást, a másodikat pedig valahogy 2021 augusztus elején.

Októberig semmi bajom nem volt, majd október 18-20. napján teljesen le betegedtem. Éjszaka közepén ébredtem fel arra, hogy görcsöl a hasam, hányingerem van, majd onnantól kezdve 2 napon keresztül alul-felül távozott minden. 2 nap alatt több mint 2 kiló ment le rólam. Nem bírtam enni csak 3db háztartási kekszet és fél liter vizet ittam ezidő alatt.

És azt sem éreztem 2-3 hónapig, hogy mikor vagyok éhes, mikor ettem eleget, mikor kell wc-re menni, és egyéb finomságok.


Majd eltelt egy kis idő, javultak a dolgok, de 1-2 héttel később vissza estem ugyanebbe a "betegségbe". Esténként ha gáz, ha nem, volt hogy sírtam, mert annyira meg voltam ijedve, hogy a reggelt meg sem élem.

Folyamatos hányinger, a vérnyomásom ingadozott valószínűleg, mert fehérből pirosba 10 másodpercenkét váltakoztam. Pulzusom össze-vissza járt. Volt hogy 100 körüli értéket mértem a rosszullét alatt, de volt, hogy csak 55 volt.


Majd fel kerestem a háziorvosom, el mondtam neki a dolgokat, hogy milyen problémával állok szemben. El küldött egy teljeskörű laborvizsgálatra, és egy hasi-ultrahangra. Vérképem teljesen rendben volt, minden a "tól-ig" határon belül volt. Az ultrahang eredménye pedig tökéletes volt. Nem volt semmi elváltozás, nem volt megnagyobbodás, zsugorodás se semmi. Úgy fogalmazott a doki, hogy tankönyvi az állapota a szerveimnek. (és ez magánúton volt, maszek dokinál, nem a tb által támogatottaknál, mert azok általában annyit is érnek)


Aztán teltek a hetek-hónapok, még mindig rossz volt a hasam, felborult az emésztésem, felpuffadtam minden étkezés után, de igazából bármit ehettem, mindig puffadás lett a vége és kegyetlen gyötrő hányinger.

A hányinger mellé társul egy kis szédülés is mostanság.


3 féle probiotikumot ettem, görcsoldót, hányinger csillapítót, vitaminokat, savlekötőt

(igazából napi 3*6 gyógyszer + a vitaminok)


Utánanéztem egy-két csoportban facebookon, hogy milyen alternatívák vannak arra, hogy ne kelljen ennyi gyógyszert szedni, inkább természetes úton szeretném bevinni a hatóanyagokat.

Rengeteg gyógyteát ittam és kivonatokat ettem. Ide tartozik: ukko reflux tea, ukko méregtelenítő tea, csalánlevél tea, tafedim tea. papaya kivonat, grapefruit csepp.


Ezek valamelyest enyhítették a tüneteket, azaz ha előjöttek sem voltak olyan hosszú ideig. De volt, hogy 2-3 hétig elő sem jöttek a tünetek.


Majd szépen abba hagytam fokozatosan csökketve az adagokat. És..újra előjöttek a tünetek. Viszont már hiába ittam a teákat, hiába ettem a kivonatokat, nem segített semmi. Majd egyszer olvastam, hogy a máriatövis az jó lehet ilyenekre, mert az is méregtelenítő hatású meg májvédő stb.

Vettem is egy dobozzal és tényleg segített.

El múlt a tünetek 90%-a. De egy jó ideig nem is jött elő semmi. Manapság már nem eszem azt sem, mert már az se hat.


Viszont ami az igazi gond mostanában: Már az étvágyam visszajött szerencsére, elmúlt a gyomorégés, DE..

Ha eszek BÁRMIT, de tényleg bármit, ha zöldséget, ha gyümölcsöt, ha húst, ha tésztát, bármit.. egyből felpuffadok, és elkezdek szédülni, és ez tart egy jó pár órán keresztül.

Másik dolog: Ha érzem, hogy wc-re kell mennem, de valami miatt nem tudok el menni szinte azonnal, hanem vissza kell tartani a nagy dolgot mondjuk 20 percig, aztán nem birok el menni, de nemhogy aznap, hanem 2 napig semmi nem jön. Viszont ezzel az a baj, hogy ha nem megyek el, egyből megfájdul a gyomrom, elkezdek szédülni és hányingerem lesz.


Mostanában lüktet az egész hasam és köldök magasságban görcsölést érzek a hasamban de kegyetlen módon. De sokszor hiába eszek görcsoldót, nem használ semmit. Hiába megyek el wc-re, nem jön semmi.


Olyan érzés egyébként, most ez kicsit furán fog hangzani, de mintha a gyomrom és a végbelem között nem lenne konkrétan csak 30 centis valami bél szerűség, és ha lefele nem tud távozni, akkor visszajön. (nyilván nem így van, de így érzem mindig, ha nem tudok időben el menni elvégezni a dolgom)



Érdekesség: Szinte érzi a szervezetem, hogy lesz valami gond, mert elkap egy nagyon rossz inger, és hirtelen haragú leszek, minden idegesít, de a legkisebb dolog is, akkor már tudom, hogy fél óra múlva el fog romlani a gyomrom. És általában esetek 99%-ban úgy is van. Ekkor jön a gyomor görcs, a gyomorégés, az étvágytalanság, hányinger és szédülés.


Valakinek valami ötlet hogy ez mi lehet? Vagy milyen orvoshoz forduljak?

Mert már úgy vagyok hogy költök is rá pénzt, mert életünk csak egy van és azt nem mindegy, hogy miként éljük le.

Háziorvos nem tudott már mit mondani, ezért fordulok hozzátok segítségért, mert itt általában a kérdésekre szoktak értelmes válaszok jönni.

Előre is köszi a hozzászólásokat.


Olyan, hogy "hülye vagy" és "bemagyarázod magadnak" és "hát elég érdekesen vagy összerakva" hozzászólásokat kerüljük kérlek, mert ezeket már meg kaptam párszor. Hülye nem vagyok, bemagyarázni viszont be lehet, de a vérnyomásmérőt átverni és a folyamatos hasmenést előidézni elég nehéz szándékosan.



2022. okt. 25. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy ez rengeteg mindentől lehet. Allergia, reflux, inzulin rezisztencia, chron stb stb. Első körben gasztoenterológust keress fel.
2022. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy. Széklet és vizeletvizsgálat is volt? Autoimmun betegségre esetleg teszteltek? Illetve az irritábilis bél szindróma is tud ilyen szörnyű tüneteket produkálni, kideríteni már annál nehezebb.
2022. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Én is valamiféle autoimmun betegségre gondolok. Nekem úgy tűnik a leírásodból mintha a saját szervezeted a bélhámsejtjeidet pusztítaná és eközben bélgyulladásokat idéz elő, valamint közben legyengül az immunrendszered és emiatt van az, hogy sűrűn elkapsz betegségeket.


De persze ez csak tippelgetés, erre ne alapozz, gasztroenterológust mindenképpen keress fel elsőkörben.

2022. okt. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
IBS, de akár gluténintolerancia is lehet (nekem ez volt a háttérben húzódó ok).
2022. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Első: allergia vizsgálaton voltam régebben, akkor nem voltam semmire allergiás, azóta nem tudom, hogy alakulhatott-e ki bármi.

Refluxot annó megállapítottak nálam 2016-ban, viszont az egy idő után elmúlt, vagyis enyhültek a tünetek, szinte 0-ra csökkentek.


Második: sem széklet, sem vizelet vizsgálat nem volt. Autoimmunra sem voltam tesztelve. Ibs-re gyanakodtam én is, ezt meg említettem az ultrahangos dokinak, ő azt mondta, hogy ki lehet zárni, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.


Harmadik: az immunrendszerem észrevehetően gyengébb mint volt. Minden betegség 1-2 nap alatt át ment rajtam eddig, most 3 hete megfázással küzdök.


És köszi a tanácsot, fel keresek egy gasztroenterológust, reméljük fognak tudni segíteni :)

2022. okt. 26. 08:19
 6/10 A kérdező kommentje:

Negyedik: Ibs nincs kizárva, de előző kommentnél írtam pont :) csak ameddig írtam, pont jött a te kommented is.


Gluténérzékenység sincs kizárva, gyógyszertárban kapható gluténtesztet csináltam már, nem tudom az mennyire megbízható, de az negatív lett (mondjuk remélem valamennyire valid értéket mutat és nem hiába dobtam ki 8 ezer forintot)

Pontosabb vizsgálatot gluténérzékenységre hogyan lehet végezni? Hogyan állapították meg nálad?

2022. okt. 26. 08:22
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

3as vagyok


Hoppá azt hittem, hogy gluténra le voltál tesztelve illetve gondoltak erre az orvosok azért nem is hoztam fel.


A gyógyszertári szerintem nem megbízható, én a helyedben orvosi kivizsgálásra mennék el ezügyben.

Nálunk édesanyám glutenérzékeny és neki is voltak hasonló panaszai, Nyíregyházán azt mondták neki, hogy nem tudják mi baja. Már majdnem meghalt amikor elment Debrecenbe egy magándokihoz és ő állapította meg nála.

2022. okt. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ez a vizsgálat hogyan történik? Vérminta alapján megy ez, vagy hogyan?
2022. okt. 26. 10:41
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Van vérvizsgálat is illetve ledugnak egy csövet a torkodon
2022. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia, kiderült, hogy milyen betegséged van/volt? mi volt a gond?
ápr. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!