Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem tartja jónak az...

Miért nem tartja jónak az endokrinológusom a terheléses cukormérést?

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy inzulinrezisztencia megállapításához nem tartja szükségesnek a terheléses cukormérést. Az endokrinológusok valamilyen szövetsége szintén nem. Az nem derült ki, hogy akkor honnan lehet tudni IR-es vagyok-e, egyelőre a hormonjaimat nézzük meg.

Viszont ha rákeresek a kulcsszavakra, mindenhol terheléses cukormérés alapján is mondják a diagnózist.

Ti találkoztatok már olyan endokrinológussal, aki nem ez alapján mondja azt, hogy IR-esek vagytok? Ha igen, akkor mi alapján mondják?



2022. nov. 1. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdődő inzulinrezisztencia nem látszik minden esetben a terhelésen ha csak glükózt nézünk, kellene mellé inzulint is.
2022. nov. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Inzulint is néztek nálam.
2022. nov. 3. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam sima TSH-t nézett. 1. találkozáskor írt gyógyszert, és azt mondta, ha 2,5 fölött lesz az érték, váltsam ki és szedjem. Alatta lett. Azt kérdezte, miért nem szedtem? Mikor mondtam, miben maradtunk, annyit mondott, ja, tényleg. Köv alkalommal már fölötte volt, így elkezdtem. Közben jött más probléma, meg más gyógyszer. El is felejtettem, meg a 2 ütötte is egymást, ha jól emlékszem. Mikor mondtam, hogy sokszor kimaradt, azt mondta, IR-em van, szedejm tovább a gyógyszert, meg írt Metformint is, mondván, úgyis cukros leszek, törődjek bele. Ja, és azt mondta, ha nem szedem a pm tablettát, gyorsabban fogok hízni. Na, itt jött az, hogy gyógyszer nélkül kezdtem fogyni, 1 hét alatt 3 v 4 kg-t, miközben többet ettem, mint addig. ( mondjuk, szinte egész nap mozogtunk). Szóval nekem se izotópos vizsgálat, se UH, se semmilyen terheléses vizsgálat nem volt...
2022. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!