Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meforal gyógyszer szedéséhez...

Meforal gyógyszer szedéséhez tanácsok?

Figyelt kérdés

Kb.2 hónapja derült ki hogy enyhe IR-em van illetve cukornál a 120 perces értékem határértéken volt.Alapból egyenlőre elég lenne diéta és mozgás de mivel babát szeretnénk és nincsen peteérésem ezért szednem kellett Merckformint este 500 mg.Viszont abbahagytam mert nagyon rosszul voltam,levitte a cukromat,szédültem,majdnem elájultam és hasmenésem is volt.

Most el kell kezdenem a Meforalt este 250 mg-ot de előre félek a mellékhatásoktól.

Mit csinálhattam rosszul,mire figyeljek hogy kivédjem a rosszullétet?Megyek diatetikushoz szerdán addig nem is merem elkezdeni szedni...

Keveset ettem vagy ittam?Most

nagyon szigorú diétát írt elő az endokrinológusom,semmi gyümölcs,semmi tejtermék!!

Van aki hasonlóan járt,bármilyen tanácsért hálás lennék!?

Plusz infó hogy Hasimotós vagyok arra is szedek Syntroxint-t amit most állítanak be mert ez is most derült ki...

Előre is köszönöm!!



2022. nov. 14. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szimplát hanem XRt kellene elkezdeni. Az kevésbé okoz hasmenést.
2022. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, az XR-t szedd, és ne az endokrinológus állítsa össze az étrended hanem egy dietetikus
2022. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Merckformin XR-t szedtem és attól voltam rosszul sajnos..

Megyek diabetikushoz,kíváncsi leszek hogy miket mond.

De akkor valószínű hogy a táplálkozással volt gond?

2022. nov. 14. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy milyen volt a cukorterhelés eredményed, hogy gyógyszert írtak fel? Azóta szeded még?
2023. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!