Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért vagyok folyton megfázva...

Miért vagyok folyton megfázva mostanában?

Figyelt kérdés
Az utóbbi egy hónapban sokkal többször voltam beteg,mint egész életem során szinte. Még ki sem jövök az egyik megfázásból, egy két napig jól vagyok és újra és újra visszaesem. Már most ez a többszöri alkalom és nagyon kellemetlen mert dolgoznom kellene de egyszerűen nem bírok jobban lenni, csak nyomom az ágyat. Lázam egyszer sem volt egy alkalommal sem csak hőemelkedés és ez a belső láz érzésem,hogy a hőmérő nem mutatja de én úgy érzem mintha nagyon magas lázam volna. Most már kezd nagyon megterhelő lenni minden szempontból. Idáig nem voltam vele orvosnál mert elég mogorva háziorvosunk van és igazán nem szereti ha megfázásos tünetekkel felkeresik amíg nincs pl magas láz de azthiszem el kell mennem. Valaki járt már így, mit lehet tenni az immunrendszerért? Illetve,hogy ne szedjek össze minden vírust?

2022. nov. 27. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem fiú vagy a leírtakból :D

Viccet félretéve, pl: öltözz fel jobban, aludj több ruhában, ne mászkáljd mezitláb, sapka sál már ilyenkor

Én is utálom de muszáj

Még eddig nem voltam megfázva, néha folyik az orrom picit de kinek nem..


Szedj vitamint vagy béres csepp

Megfázásra neocitran vagy ilyesmi


Sosem mentem megfázással orvoshoz, ezt ki kell pihenni aztán jobban felöltözni+ erősiteni a szervezeted

2022. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fiú egyébként,lány vagyok. ☺️ Köszönöm szépen
2022. nov. 27. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom miért számít hogy fiú vagy lány e a kérdező, ha meg van fázva tök nyolc a neme sztem. Kérdező: Van stressz az életedben? Pl lehet az is hogy éppen sok beteg emberrel futottál össze, és szerencsétlenül pont elkaptad tőlük. 200 nátha vírus van, úgyhogy benne van a pakliban hogy különbözőket kapsz el mindig.
2022. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nincs rendben a D-vitamin szinted. Vagy túlzottan elszigetelt életet élsz és az immunrendszered ellustult, mert nem találkozott napi szinten kellő mennyiségű kórokozóval, ilyenkor olyan vírusok is megbetegítik, amiket normálisan legyőzne. Vagy a bélflórád nincs rendben, ami szorosan összefügg az immunrendszereddel, miután az immunsejtek háromnegyede a belekben működik.
2022. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
3-as jól beszél, a stressz nagy gyilkosa az immunrendszernek. Ennek megértéséhez nézzük, mi is az egekbe misztifikált stressz? Ez egy "harcolj, vagy menekülj" állapot, ami valamikor arra volt hivatott, hogy túléld a kardfogú tigrissel történő találkozást. Hogy el tudj futni, vagy fel tudd venni vele a harcot. Ennek érdekében, ha stressz éri a szervezetedet, a kar- és lábizmaid, valamint az agyad működik teljes erőbedobással, MINDEN MÁS csak félgőzön üzemel. Az immunrendszered is.
2022. nov. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Senior Séf!

Ha még ezt látod… mi erre a megoldás?? Most ebben a helyzetben vagyok én is.. nagyon sz@r.. a stressz okozta

2022. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:

Amikor ennyire szarul van az ember holmi kis megfázástó, kedves uccsó, az már jellemzően a mellékvesék kifáradását jelzi. Ezek a szőlőszemnyi szervecskék a veséd tetején csücsülnek, és a szervezeted üzemanyag tartályaként, életerő tankjaiként működnek. Csapatot alkotva a pajzsmirigyeddel és a többi hormontermő szerveddel.

3 fő csapásirány mentén tudod belesodorni magadat abba, hogy kifáradjon és kiégjen ez a tengely és te pedig ennek eredményeképpen krónikusan úgy érezd magad, mint akiből kiszipolyozták az életerőt.

Az egyik a lelki-és emocionális stressz, aminek a terhei alól a legnehezebb mentesíteni magunkat, sőt, igazából nem is lehetséges a 21. századi világban, amiben élünk.

A másik fő ok a vércukorszint egyensúlytalansága, mert amikor helytelen étkezéssel felküldöd a vércukorszintedet az egekbe, akkor ugyanolyan hirtelen le is fog esni, és ez a vércukor hullámvasút egy belső, láthatatlan stresszhelyzetet generál a szervezetedben, aminek a hatására megint csak a a mellékveséknek kell lereagálni a helyzetet extra kortizol, vagyis stresszhormon termeléssel.

A harmadik hozzájáruló pedig szintén láthatatlanul munkálkodik a háttérben, ez pedig a bélrendszer egyensúlytalanságai. Hiszen ha valamilyen diszbiózis vagy krónikus fertőzés ólálkodik a bélrendszerben, az szintén belső, láthatatlan stresszként ró terhet a szervezetre, leterhelve ezzel a hipotalamusz-hipofízis-mellékvese tengelyt.

Vannak még ezen kívül is stresszforrások, olyan, mint a monitorok hideg kék fénye, az életünket napi szinten behálózó mintegy 8000 (és egyre növekvő számú) kemikália, az elektroszmog, a kétes tisztaságú csapvíz, stb, de a fő okok a fentiek.


A lelki stressz ellen nem sokat tehetünk a mai rohanó világban, hisz nem ölhetjük meg a főnökünket, tanárainkat, hogy int stresszforrásoktól, megszabaduljunk tőlük. Itt egyetlen hatásos gyógymód van; ha tudod azt, hogy minden történés végeredményét a te reakciód adja meg. Tehát az, hogy hogyan reagálod le őket.

A vércukor hintázása helyes étrenddel szüntethető meg, mint ahogy a bélrendszeri gebaszok is. Ezekről külön könyvet lehetne/kellene írni, annyira szerteágazó okok és okozatok szövevénye alkotja a témát.

2022. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!