Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem múló mellkasi fájdalommal...

Nem múló mellkasi fájdalommal bemehetek a sürgősségire?

Figyelt kérdés
Már többször is volt de mindig nagyon félek a szívem is erősen dobog, hiába szedek pulzuscsökkentőt. Hányingerem is van, feszül a gyomrom, a fejem szorít, fájdalomcsillapító nem segít.

2023. jan. 3. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bemehetsz, de ne említsd, hogy már 2 hete fáj, mert akkor biztos hogy elzavarnak vagy nem fognak veled foglalkozni.
2023. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Hazirovoshoz menj inkabb. A surgossegi nem erre valo.
2023. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
"A surgossegi nem erre valo" - akkor mi a t*k*mre való??? A mellkasi fájdalom abszolút a sürgősségire való, NEM a háziorvosra!
2023. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed a szívdobogást mert félsz és a félelemmel generálod ki a pulzus növekedést. A hányinger, gyomor feszülés szintén lehet a félelem következménye.


Hipochondria. Konkrétan mi is a neve a gyógyszernek amit szedsz?

2023. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as, surgos esetekre valo. A kerdezo meg mar napok (hetek?) ota morfondirozik, hogy mi baja lehet, ennyi ido alatt mar haladhatott volna az ugy. Pl nalunk a haziorvos csinal ekg-t helyben, ezzel is mar elorebb lenne. Egy vervetelen is mar reg tul lenne es stb.
2023. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bisoprololt szedek. Háziorvosnál voltam kivizsgálásra küldött 2 hónap múlva kaptam időpontot, addig meg retteghetek... Lehet igazatok van nem megyek, nyilván nem akarom súlyos betegtől elvenni a helyet ha nekem nem súlyos csak nehéz eldönteni, hogy most a stressz okozza vagy más...
2023. jan. 3. 12:50
 7/13 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre, nem akartam feleslegesen bemenni csak a mellkasi fájdalomnál nehéz eldönteni, hogy akkor most súlyos betegség okozza vagy nem.
2023. jan. 3. 12:53
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

3


Valójában a sürgősségi tényleg nem erre való.


Sokan dühösek, hogy fél napig álltak/ültek a sürgősségin mire foglalkoztak velük, a sürgősségin pedig osztályozás van.


Több napja fájó mellkas/gyomor/ fej stb., fájdalommal nem a sürgősségire kell menni, hanem háziorvoshoz.


Sokan azért mennek sürgősségire, hogy megspórolják vagy a magánorvosi ellátás költségét, vagy szimplán az időt, mire szakorvoshoz jutnak. DE!


Érdemes tisztában lenni azzal, hogy a sürgősségin neked senki nem fogja megmondani, hogy mitől fáj a mellkasod. EKG-t csinálnak (ezt tud a háziorvos is), vérvétel, és ha nincs infarktusra utaló tüneted, akkor elbocsátanak. Tehát a sürgősségin 1 fontos dolog van, hogy nem vagy életveszélyben. Megmondják hogy menj el a háziorvoshoz, aztán majd ő ad neked beutalót kardiológiára, pulmonológiára, stb.


A gond az, hogy az emberek hetek óta tartó fájdalommal is elmennek sürgősségire (mert éppen nem volt idő háziorvoshoz menni),és te, akinek meg eltört a lába és rohadtul fáj, várakoznod kell órákat, azért, mert éppen azt vizsgálják hogy nincs-e akut infarktusa (ha hetek óta fáj neki, akkor BIZTOSAN nincs), akinek már 2 hete fáj a mellkasa. Érted a lényeget?


Mert a hirtelen jelentkező mellkasi fájdalom valóban életveszélyes lehet, a törött láb viszont nem az. De még egyszer: akinek már 2 hete fáj a mellkasa, annak BIZTOSAN nem infarktusa van.


Ha mindenki arra használná a sürgősségit amire valóban kitalálták, akkor nem lenne sor, és nem kellene mindenkinek órákat várakoznia mire foglalkoznak velük.

2023. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már 2x megjártam a sürgősségit durva mellkas fájdalommal, nehéz légzéssel mire nagy nehezen kiderült, hogy gyomorégés meg nyombélgyulladásom is van (sajnos csak gyomortükrözéssel derült ki) és mióta savlekötőt szedek meg odafigyelek mit eszek semmi bajom. Pulzusom is többször magas volt a stressz miatt, szívemnek semmi baja.
2023. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A Bisoprolol egy szelektív béta1 receptor blokkoló, amit kiválóan lehet alkalmazni szívritmus zavarok, angina pectoris, migrénes rohamok, magas vérnyomás ellen, különösen, hogy ha ezeket a rohamokat stressz okozza. Emiatt is ez a fiatalok gyógyszere leginkább.


Nyilván ki kell vizsgálni részletesen, hogy mi állhat a probléma hátterében de a stressz (ami nálad úgy látszik fennáll) simán okozhat mellkasi fájdalmat, hányingert, hasfájást.

Persze megértem, hogy félsz mert ezek a tünetek szívinfarctust is jelezhetnek de a szívinfarctust jelző angina pectoris rohamokban jelentkezik verejtékezéssel és nehéz légzéssel ami el is múlik. Nem szokott hosszan kitartani.


De ha attól megnyugszol akkor elmehetsz a legközelebbi ügyeletre is ahol csinálnak neked egy EKG-t. Legalábbis kellene, hogy csináljanak.

2023. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!