Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid fertőzéssel mennyi időt...

Covid fertőzéssel mennyi időt voltatok táppénzen?

Figyelt kérdés

Nekem vasárnap lett pozitív a tesztem, vasárnáp, hétfőn és kedden ágybafekvősen rosszul is voltam. Azóta csak enyhe köhögésem van. Szívem szerinte ma már mentem volna dolgozni, de a háziorvosom mondta, hogy a héten maradni kell itthon.


Ti is egy hetet tp-n voltatok? Kissé idegegesít, hogy esetleg a munkáltatóm rossz szemmel néz az egy hetes távollétemre.



2023. jan. 12. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Hivatalosan ma is létezik karantén, 7 nap. Ha az 5.nap negatív a teszted, és nincs tüneted, akkor 5. Az egy dolog, hogy nem ellenőrzik, de az orvosod nem hülye, hogy előbb elengedjen, mert ő viszont megüthetné a bokáját. Dolgozni meg nem azért nem mehetsz, mert sajnálunk, hogy rosszul vagy, hanem, mert jelenleg FERTŐZŐ beteg vagy.
2023. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Decemberben voltam covidos. Jelenlegi protokoll ez:


"Ha koronavírusos beteg vagy, akkor felhívják a figyelmedet arra, hogy az otthonodat csak indokolt esetben hagyd el a tünetek elmúlásáig. Ha a tüneteid hamar elmúlnak, és már elhagyhatod az otthonod, akkor is javasolt még maszkot hordanod a betegség kezdetétől számított 5 napig. A gyógyulásod után nem szükséges újabb tesztet végezni, mert nem valószínű hogy továbbra is fertőző vagy."


Hivatalosan nincs már karantén. Nekem 6 nap múlva negativ volt az otthoni gyorstesztem. Addig nem is gondolkodtam azon hogy dolgozzak mert nem jól voltam. Szerintem egyeztess a munkáltatóddal, hogy ott nálatok most mi a protokoll az ilyen helyzetekben, azt csináld amit mondanak,igy te is megnyugodhatsz.

2023. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
10 napig.
2023. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon már nincs miről beszélnem velük, vasárnap lettem beteg, a héten itthon vagyok a háziorvos utasítására. Gondolom ezen azért csak nem problémázik a munkáltató.
2023. jan. 13. 00:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor minek írtad ki a kérdést? Úgy csináltok, mintha covid előtt nem létezett volna táppénzt. Aki beteg, az maradjon otthon. Néha ez akár egy hétig is tarthat! Jesszus! Most mi lesz? A munkáltatók majd szépen hozzászoknak, ahogy már vagy az elmúlt 50 évben kellett volna. Azt meg amúgy se kell tudniuk, hogy vannak-e tüneteid. Éppenséggel feküdhetnél otthon 40 fokos lázzal is. Akkor is elvárnák, hogy menj be?

#1

2023. jan. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hétre írt ki az orvos.
2023. jan. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hétre írtak ki, de 4. naptól már dolgozhattam volna amúgy, mert jól éreztem magam (HO), és akkortól ki is jártam sétálni, meg friss gyümölcsért.
2023. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
1 hét volt a hivatalos karantén, viszont a lejárat napján még jól láthatóan pozitívat teszteltem, és még további 1 hét kellett, hogy negatív legyek. Szóval szerintem simán eltart két hétig most is a fertőzöttség, csak már senki nem tesztel. Én is 1 hét után tünetmentes voltam, ha nem tesztelek, azt hihettem volna, hogy túlvagyok rajta.
2023. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem még 3 hét után is pozitív lett a kórházi PCR teszt.
2023. jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem PCR volt, a gyorsteszt lett pozitív. ( 8-as vagyok. ) PCR nem is készült, az állítólag még hetekkel később is lehet pozitív, mikor már régen nem fertőző az ember.
2023. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!