Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Feltételezhető, hogy párom...

Feltételezhető, hogy párom bélférges lett. Nem tudunk hétfőnél előbb orvoshoz jutni, javaslatok addig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Soha nem hittem volna, hogy ilyen megtörténik majd, én még gyerekkorombam sem voltam soha. Igazából semmi panasza nem volt, tegnap kezdte el nekem mondani, hogy valami nagyon apró fehér pöttyöket látott, de nem tudja mitől. Kérdeztem mit evett a napokban. 3 napja evett hamburgert, amin volt szezámmag, de még ma is volt a székletében, nagyon apró fehér dolgok, de azt mondja mem mozogtak. Most eléggé meg vagyunk ijedve.

Elmentünk gyógyszertárba, a hölgy azt mondta vény nélkül semmit nem tud kiadni, széklettartályt kaptunk, de hétvégén nem tudjuk még hova vinni sajnos.

Én tegnaptól külön alszom tőle, rövidre vágtuk a körmeinket és fertőtlenítettem. Fokhagymát rágcsál néha. Egyéb javaslatok akármi? Milyen gyakran és hány fokon mossak ki, külön az ő cuccait enyémtől? Bocsi sosem volt ilyennel dolgom és nem szívesen kapnám el.

Lehetőséges, hogy csak a magokat látta még?



2023. jan. 14. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha férges, az egyértelműen viszket is. És mozognak is. Viszket? Mozognak?

A doki hétfőn ír fel neki Vermoxot - nem kell hozzá széklettartály se -, attól el fog múlni. Ha tényleg féreg, és nem csak a szezámmag.

A fokhagyma nem ront el semmit :)

2023. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Kérdeztem is tőle igen, mert én is ezt tudom róla. Azt mondta, hogy a "megszokottnál" nem viszket jobban, szokott neki egy kicsit mindig is, mivelhogy férfi és a szőr miatt gondolom. Meg száraz neki ott a bőr.

De ezen felül nem érez semmit.

Jó lenne, ha a doki nem mókolna a mintával, hanem tényleg egyből felírná nekünk.

Mivel ha hétfőig is bent marad, az már biztos nem a szezámmag.

2023. jan. 14. 13:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktak kérni mintát. Azt akkor kérnek, ha a sokadik kezelés után se múlik el és szűkíteni célszerű a fertőzöttséget.

Majd hétfőn eldöntitek, hogy kell-e a tabletta. De simán fel fogja írni, akár úgy is, hogy odatelefonálsz és feltöltik a rendszerbe. (Vagy beugrasz a receptért.)

2023. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Foghagyma + forró tej. Ez segiti a fergek távozását,de ezt így együtt kell .



A masik legjobb: pshillium husk= útifű mag héj!

Na ezt próbálja!

1 nagy kanállal tesz 1 pohar tejbe, vizbe, ossze keveri.

Es utanna iszik még egy poharvizet ha tud.

Aztan ha nem kell wc re menni akkor kis kavet ihat, vagy este megismetelheti.


Ne lepje tul az adagot!


Ez nagyon hatásos!


Kerlek ne pontozzatok le ha sosem próbáltátok ki.

Vagy ratok bizom, de garantáltan jó, csak mint irtam ne lépd túl az adagot !


Nagyon szívesen!

2023. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyelőre a fokhagyma és tökmag párosra esküszünk most. De köszönöm a tanácsokat!

Azóta 1x volt még mosdóban, de már csak 2 kis magot látott benne. Reménykedünk, hogy tényleg a szezámmag ürül, ha így ritkul a száma.

A napokban figyeljük még mindenképp.

Elképzelni nem tudnám, honnan szedte volna össze, mivel itthonról végez irodai munkát, higiénikusak vagyunk, takarítok rendesen, soha életemben nem készítettem félrekezelt húst, még inkább túl is sütöm. :D mert biztosra megyek vele. Csak rendesen átuházból szerzünk be húst, de nem is eszünk gyakran.. Lehet rendelt étellel lett volna gond, mert azt szoktunk néha, bár azt is megszokott, jól értékelt helyről.

Volt nálunk kiskutyus, még 1 hónapja, de ő Nexgardot kapott, elvileg féreghajtva volt.

2023. jan. 14. 14:54
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Köszönöm a lepontozast!

Többet soha senkinek sem segítek ha ilyen negatívak -a lepontozo nép meg sem érdemli.

Rinyaljatok majd , megerdemlitek

2023. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak egyébként, nem tudom, ki húzta le.
2023. jan. 15. 02:46
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekek mellett ez gyakori, szoval nincs ok a pánikra! :)

Bárki is adta a fokhagyma öletét, neki van igaza. Népi gyógyászatban azt használták, mert a kis dögök azt nem bírják.

Pánik nélkül, ez egy gyerekbetegség, semmi komoly! :)

2023. jan. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Update, mert nem szeretem, ha egy kérdező nem értesít a fejleményekről:

nem az volt a probléma, hála Égnek! :D feltehetően a magok ürültek valóban, 2 napig látszódott ezt, egyre kevesebbszer, majd teljesen eltűnt. Napok óta már nincs semmi.

2023. jan. 18. 16:54
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

De jó!

Akkor legalább legközelebb tudod, hogy mit kell tenni, ha mégis :)

2023. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!