Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcon megjelenő pattanások...

Arcon megjelenő pattanások lehetnek a megfázástól?

Figyelt kérdés
A héten megbetegedtem. Fájt a torkom, náthás voltam és volt enyhe köhögés is. Azt első tünetek előtt kb. 5 nappal az arcomon postának jelentek meg (főleg a homlokomon és a szemöldök mellett, de szinte bárhol jönnek az arcomon). Már majdnem teljesen meggyógyultam, de a pattanások nem akarnak elmúlni. Minden nap jön kb. kettő, ami másnapra el is múlik. Kb. 1 napig gyulladt és utána a piros folt is 1-2 napon belül elmúlik. Most vagyok 24 éves, pubertás korom óta szinte nem volt akné az arcomon, csak nagyon ritkán egy-két darab. Most mitől jöhettek? Lehet ettől a megfázás szerűségtől? Más tapasztalt ilyet? Mikor érdemes bőrorvoshoz menni ezzel?

2023. jan. 15. 02:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Valòszinû az izzadàstòl fokozott faggyùmirigy okozta! Ne nyomogasd, csak többször mossàl vizzel arcot! Ha nem mùlik el 2 héten mùlva se, akkor keressél fel egy Bôrgyògyàszt!
2023. jan. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mióta kigyógyultam a betegségből azóta múlnak el. Már egy ideje nem jelentek meg újak.
2023. jan. 24. 12:23
 3/4 A kérdező kommentje:

Úgy értem mióta teljesen meggyógyultam utána egy hétig még jöttem, de azóta nem jönnek újak. Remélem így is marad, nagyon idegesítő volt.

És nem "postának" jelentek meg az arcomon, hanem pattanások. Most vettem csak észre.

2023. jan. 24. 12:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Az arcon megjelenő pattanások valószínűleg nem közvetlenül kapcsolódnak a megfázáshoz. A megfázás általában egy vírus okozta légúti betegség, és általában az orrban, a torokban és a tüdőben okoz tüneteket, például torokfájást, köhögést és orrfolyást. Azonban a testünk immunrendszere a betegség elleni küzdelem során gyakran stresszt szenved, és a stressz ismert, hogy hatással van a bőrre, és növelheti a pattanások kialakulásának kockázatát.


A bőrön megjelenő pattanások számos oka lehet, például hormonális változások, stressz, baktériumok és a bőrön felhalmozódott faggyú. Az arcon megjelenő pattanások gyakran hormonális okok miatt alakulnak ki, különösen a serdülőkorban és a menstruáció előtt vagy alatt. Azonban, ha valaki megfázás miatt stresszben van vagy kevésbé figyel oda a bőrápolásra, az is hozzájárulhat a pattanások kialakulásához.


Ha aggódsz az arcon megjelenő pattanásaid miatt, érdemes megvizsgáltatni egy bőrgyógyásszal, aki segíthet meghatározni a pattanások okát, és javasolhat megfelelő kezeléseket. Általánosságban pedig a bőrápolás, az egészséges életmód és a stressz csökkentése segíthet a pattanások kialakulásának megelőzésében

2023. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!