Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívizom híd veszélyes betegség?

Szívizom híd veszélyes betegség?

Figyelt kérdés
Ausztriában diagnosztizálták ezt nálam, van róla lelet is. Pár éve hazaköltöztem, idehaza viszont valamiért nem ismerik el ezt a betegséget. Többször is voltam kardiológián már, de figyelembe se veszik ezt a leletet, pedig hivatalos fordítóirodával le is fordíttattam magyarra, de úgy sem. Mit tudnék tenni, hogy foglalkozzanak ezzel?

2023. jan. 16. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Mivel nem vagyok orvos, ezért nem tudom mi az a szívizom híd, nem is nézek utána.


DE!


Elmész egy kardiológiai kivizsgálásra, elmondod a panaszod, ők elmondják hogy strukturálisan van-e probléma a szíveddel és kész.


Most lobogtathatod ezt a papírt, sok értelmét nem látom. Mit kellene foglalkozniuk vele?


Tehát mégegyszer leírom, ha van strukturálisan probléma a szíveddel, azzal foglalkozni fognak. Most hogy lobogtatsz egy papírt, nem értem. Mit kellene mégis kezdeniük vele?


Ausztriában mit foglalkoztak vele, azon kívül hogy ott ezt megállapították?

2023. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Ott azt mondták, hogy különösebbet nem lehet vele csinálni, csak műteni lehetne, viszont mivel fokozza a szívinfarktus veszélyét, illetve a fizikai terhelhetőségemet is korlátozza (fizikai munkát sem végezhetnék emiatt), ezért rendszeres kardiológiai kontrollt igényelne legalább évente egyszer, ezt viszont én nem kapom meg idehaza.


Milyen szerencse, hogy magyar állampolgár vagyok és idehaza leszarnak, egy idegen országban meg többet foglalkoztak velem mint a saját országomban..

2023. jan. 17. 16:05
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Tudod az a gond, hogy ha elmegyek itthon egy kardiológia vizgálatra, ott csak a legalapabb vizsgálatokat végzik el általában: EKG, ultrahang, vérnyomásmérés. Egy ilyen lappangóbb betegségek kimutatásához viszont drágább vizsgálatok kellenek (CT,MRI, angiográfia), azt viszont magyaroszágon csak nagyon ritka esetben alkalmazzák az orvosok, ezért én valóban hiába lobogtatom a papírt, ha az ő múltszázadi vizsgálati módszereik alapján valóban nem találnak eltérést.
2023. jan. 17. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszod első részében leírtad a lényeget. Nem értem a vergődés okát.


Akkor alkalmaznak ilyen vizsgálatokat, ha az egészségügyi állapotod szerint indokolt. Jelen esetben nem indokolt.


Elmondták Ausztriában hogy sok mindent nem lehet vele kezdeni. A kontrollt megkapod, mert elmész háziorvoshoz hogy adjon beutalót minden évben kardiológiai kontrollra és ennyi volt. Elmész, megvizsgálnak és éled világodat.

2023. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!