Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A calicivírus terjedhet buszon?

A calicivírus terjedhet buszon?

Figyelt kérdés
Úgy értem a kapaszkodók megfogásával....tudom hülyeségnek hangzik, de a hányástól félek a legjobban. És a calicivírus köztudottan általába hányás hasmenéssel jár. Ma leszálltam a buszról, és úgy ettem hogy előtte nem fertőtlenítettem kezet. Meg boltba is voltam előtte. Terjedhet ott a vírus?

2023. jan. 19. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem, az csak villamoson.
2023. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mekkora poén 😀 sokáig gondolkozhattál rajta
2023. jan. 19. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Köszi, csak úgy kipattant, mint az igazi jó poénok általában. Majdnem metrót mondtam, de ebben a mai háborús és forrongó politikai helyzetben nem éreztem illendőnek.
2023. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, terjedhet. A feko-orális terjedésnek (székletszennyezéssel szájon keresztül) pont ez a módja. Azaz, valaki, aki már fertőzött, vécézik, nem mos, vagy elégtelemül mos kezet, felszáll a buszra, megfogja a kapaszkodót, utazik, leszáll, te felszállsz és megfogod utána ugyanezt a kapaszkodót, majd később, ha nem mosol, vagy elégtelenül mosol kezet és így nyúlsz a szádhoz, kézzel eszel stb..., akkor elkaphatod.

Más kérdés, hogy azért van az immunrendszerünk, hogy jó esetben megvéd ettől. Rossz esetben nem véd meg, és te is megbetegszel.

2023. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!