Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori vizelési inger oka?

Gyakori vizelési inger oka?

Figyelt kérdés

Légyszi, csak komoly válaszokat, köszönöm!


Sajnos hónapok óta (max 1 éve) jellemző rám, hogy nagyon gyakran és nagyon kell pisilnem.

Tulajdonképpen már az első inger, ami jelez, annyira erős, mintha már nagyon sok vizeletet tartogatnék már régóta, pedig egyáltalán nem így van.


Kíváncsiságból megmértem, mennyi is ürül ilyenkor valójában, és döbbenten tapasztaltam, hogy leggyakrabban csak 1,5-2 dl-ről van szó. És nem tartom reálisnak, hogy ilyen kevéstől már ennyire kelljen pisilnem. Ha nagyon muszáj, sokáig vissza tudom tartani egyébként, de 3-4 dl között már sokkal kellemetlenebb és nehezebb is.


Maga a vizelet egyébként nem feltűnő, egészséges színe és szaga van.

Napi folyadékbevitelem (tiszta víz) 2 és 2,5 liter között mozog, vizelet pedig 1,7-1,8 liter termelődik 24 óra alatt.

(Naponta 6-8 alkalommal ürítem, de ez csak kisebb-nagyobb tartogatások mellett ennyi. Tehát ha minden alkalommal rögtön mennék, amikor kell, valószínűleg 10 fölötti szám is lenne.)


Cukros ételek fogysztása után még rosszabb a helyzet, de sajnos azok nélkül is ugyanúgy fennáll probléma.


Talán csak kicsi a hólyagom, de mivel régebben ilyen tüneteim nem voltak, aggódom, hogy valami más bajom van. A háziorvosom sajnos nem vesz komolyan, mert hipochondernek tart (tudom, az vagyok...) mert szerinte csak simán hozzászoktattam magamat, hogy túl sok vizet iszok.


Hipotireózisom van, úgyhogy rendszeresen járok vérvételre, ott minden rendben szokott lenni. Tavaly is voltam, illetve vizelet vizsgálat is volt, meg vesefunkciós teszt májusban.


Köszönöm a segítséget, tanácsokat előre is!


25/N



2023. jan. 19. 23:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj, ne gondolj semmi rosszra. A gyakori vizelési inger, ha nem vese probléma az oka, cukorbetegség, inzulinrezisztencia során szokott fellépni. Cukrod rendben? Én ebbe az irányba elindulnék. Egyébként, szerintem nincs komoly bajod, bár ezzel mindenképp foglalkozni kell. Az 5,6 vizeléa még normális, a 9, 10 már problémás eset.

2023. jan. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szàmos oka lehet,- pl; kàvé, tea, energia italok fogyasztàsa. Hugyhòlyag falàt irritàllò mesterséges édesitôszerek. Cukorbetegség, diabetes insipidus, székrekedés, hûvelyi fertôzések, stressz és szorongàs, idegrendszeri rendellenességek, tumor, divertikulitisz, vesekô, hiperaktiv hùgyhòlyag.
2023. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

A hipotireózis például össze is függhet a diabétesszel. Figyeld magad. Az IR-nek, vagy a már kialakult cukorbetegségnek más tünetei is vannak: száraz száj, szédülés, remegés, izzadás a hirtelen cukorleesés miatt pl, cukros ételek kívánása, ezek a leggyakoribbak. De lehet, hogy szinte semmi tünete kezdetben, vagy csak egy-két tünet van jelen. Ha voltál vérvételen és a vese funkció rendben, akkor ezen ne aggódj.

2023. jan. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
*Első vagyok
2023. jan. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem felsorolták, rengetegféle oka lehet.

Cukorbetegségre és hólyaghurutra jó lenne egy kivizsgálás. Nem orvos v

2023. jan. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#5 folytatás (véletlen nyomhattam elküldést)

Nem orvos vagyok, de eüs szakemberek vannak a családban, és nekünk is voltak pont ilyen problémáink. Mondjuk az én esetemben krónikus hólyaghurut volt, amit vesehomok súlyosbított. (Valszeg jó horgonyzási felület a baciknak, és alapból is fenntart egy irritált állapotot.)

A gyakori kevés pisi azt valószínűsíti, hogy talán nem nőtt meg a vízforgalmad, csak hólyagod kevéssé szeret tágulni, persze anatómiailag nem ment össze, ha addig jó volt, hanem a gyulladt nyálkahártya vastagabb (mint ahogy náthánál az orrban is), az izmos fala pedig görcsös összehúzódásokat produkál, ezek miatt feszül gyakran.

Olyat nem tapasztaltál, hogy időnként sűrű vizelési ingerrel küzdesz, aztán hirtelen megszűnik, különösen amikor nyilvános wc-n nem ülve hanem guggolva intézed, és esetleg egy kis nyilallás, csípés is kíséri ilyenkor, aztán többet nem kell menned?

2023. jan. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
cukorbetegség
2023. jan. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 NTBS ***** válasza:
100%
Felfázás, veseprobléma, cukorbetegség.
2023. jan. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, mentek a zöldek.


Felfázás talán nem húzódna el ilyen hosszú ideig.

Szeptemberben voltam utoljára laboron meg ultrahangon, ott még minden rendben volt.


Mindenképp megnézetem megint, diabetes jellegű tünetem van egy-kettő, talán ez lesz a gond.


Kicsit lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést, nem az a baj, hogy gyakran kell kimennem, hanem az, hogy ilyen erősen jelez a hólyagom egyből, hogy már nagyon kell, nincs olyan átmenet, mint régen, hogy először csak kicsit éreztem aztán egyre jobban kellett.

Valóban olyan érzés, mintha valami irritálná a hólyagfalat ilyenkor.


#6 de igen, van ilyesmi. Belenyilall, hogy kell, aztán elmúlik egy időre, majd megint ugyanígy jelez. Nyilvános helyen állva, guggolva általában nem tudtam korábban pisilni, de mostanában annyira kell, hogy olyankor is gond nélkül sikerül.

2023. jan. 20. 08:11
 10/19 anonim ***** válasza:
Arra nem gondol senki, hogy mindíg szük gatyába vagy, ami nyomja a hólyagot, aztán ehhez a mennyiséghez hozz@szokott a szervezeted. Amugy az is lehet hogy foglalkozol vele és ha van mit pisilni már jön az inger... Persze felfázás is lehet
2023. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!