Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ébredés után fényterápia, azt...

Ébredés után fényterápia, azt hogyan? 5-7 órával Melatonin elalvás előtt?

Figyelt kérdés

Értem, hogy a cirkadán ritmust akarjuk vissza állítani, de sajnos nem értettem meg, hogy tulajdonképpen mi is ez.


Doktorúr beszélt olyanról, hogy lámpa kell hozzá, és minél több fény, hogy tudja a szervezetem, hogy reggel van.


És akkor a melatonint is ez miatt kell szedni, hogy vissza állítsuk a belső órát?


2023. jan. 25. 23:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint azért kell, hogy vissza állítsuk egy bizonyos időpontra, és azért kell bevenni 5-7 órával előtte?
2023. jan. 25. 23:22
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Idokapcsolot veszel vhol. Bedugyz egy eros sargafenyu lampat az agyad mellett,h az arcodra iranyuljon a feny.

Felkeles slott 5-10 perc el kapcsoljon ne a lampa!!


Altatot nem eszunk,mert attol nem tudsg aludni.


Melatonin nem altato.



Fogadjunk,h nem egy vilagos 5. emeleti patrkra nez lakasban elsz?!


Nyaron napozz mi den nap orakat vagy szabadteri melot vallalj es telen sem lesz gondod.

2023. jan. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy reggel, ébredés után rögtön telefonozni kezdek. Este nem javasolják, mert a kék fénytől nem tudsz majd elaludni - de reggel pont erre van szükség. Az is jó, amit a 2-es írt. Ha van redőnyöd, sötétítőd, ne húzd le/be, hadd jöjjön be a nappali fény. És minél többet próbálj kinn lenni nappal, ez télen is számít.
2023. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Naggyon remélem, hogy soha nem lesz részünk egy állandósult téli időszámításban.
2023. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!