Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetsèges az, hogy valakit...

Lehetsèges az, hogy valakit úgy csíp meg egy kullancs hogy nem veszi èszre?

Figyelt kérdés
Milyen tünetei lehetnek?
2023. jan. 27. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. A tünetekben nem vagyok biztos,de azt hiszem ha gáz van vagyis kaptál egy fertőzést a kulanctól akkor lila lesz a csipés körül.
2023. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kullancs nem megcsíp, hanem a bőrödbe fura magát, és viszketni fog.
2023. jan. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet. Velem többször előfordult, hogy csak másnap-harmadnap vettem észre. Addigra viszketett és bepirosodott a helye, mint a szúnyogcsípés (ez még nem jelent fertőzést). Olyan is volt, tudtam a kullancsveszélyről, kerestem magamon, hogy van-e, mert olyan helyen jártam, és ennek ellenére nem találtam meg befúródott kullancsot. Hogy olyan volt-e, hogy egyáltalán nem tűnik fel, passz - ha volt, akkor nem vettem észre ugye.


A kullancsok többféle betegséget terjesztenek, a két leggyakoribb (és veszélyes) a Lyme-kór, annak tünete általában a csípés körüli, legalább 5 cm-es, növekvő méretű pirosas elszíneződés (szúnyogcsípésszerű picike folt nem számít). Antibiotikummal kezelhető. A kullancs-encephalitisnek nincs ilyen látványos tünete, az ellen oltással lehet védekezni, mert vírus.

2023. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Általában nem veszed észre, mert nem megcsíp, mint a szúnyog. Legtöbbször nem is érzed, ha a bőrödbe fúródik. Ezért kell alaposan átnézned az egész tested, miután olyan helyen jártál, ahol előfordulhat kullancs.
2023. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ès lehetsèges 2-3 èves "csíès" mert van egy betegsègem, amire a doki 2* (kontrolon is) megkèrdezte, hogy volt e? De nem tudok róla....
2023. jan. 27. 23:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, raadasul fejborbe, haj ala is kerulhet elvileg. Ezert szokas kirandulas, fuben leules utan megnezni egymast. De a fubol tamad, ruhastol nem leulve kicsi az eselye.
2023. jan. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem csak fűből, bokor levele fonákjáról is jöhet, úgy tudom. Féléves fiamnak úgy lett a budapesti kertünkben, hogy végig a háti hurciban volt. A fűből azért tényleg több jön, inkább a lábamon találom őket.


Mindenesetre nem kizárt, hogy volt kullancsa a kérdezőnek, hiába nem tudott róla. Most már senki sem fogja tudni megmondani, volt-e.

2023. jan. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De ha volt ennem, nem voltam kiszedetni, akkor bennem kellene lennei....
2023. jan. 28. 05:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem csak a fűből támad, a fáról is rádesik.
2023. jan. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ritkább, de nem kizárt.
2023. jan. 28. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!