Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orvostól szeretnék tanácsot...

Orvostól szeretnék tanácsot kérni, 18 éves lány vagyok, és kezdenek aggasztani az alábbi tünetek. Esetleg aki ért hozzá, tud tanácsot adni, segíteni?

Figyelt kérdés

Mindig szorongó lány voltam, kevés önbizalommal, ez nagyjából mindenben korlátozott engem. Tavaly olyan szintre fajult ez az állapot, hogy pszichológus majd pszichiáter segítségét kellett kérnem, akik szorongásos depresszióval diagnosztikáltak, amire gyógyszert kaptam. Nem örültem neki, de nem láttam más megoldást. Két gyógyszert próbáltam ki, egyik sem működött, és mivel nem teljesült az ígéret, önkényesen elhagytam, ugyanis tartottam a következményeitől. Kb 7 hónapig szedtem a gyógyszereket. Minden erőmmel küzdök, hogy túléljek, most orbáncfű és citromfű gyógynövényekre váltottam, hátha, valamint szervi okokat kerestem, vérvételre mentem ahol kiugróan magas prolaktin szintet mértek, és kissé magas koleszterint. Előbbire már szedek gyógyszert,más bajom nem volt. Azonban amik aggasztóak azok a fizikai tünetek:

Beszédzavar alakult ki nálam nem tudok artikulálni, összefolynak a szavaim, időközönként érthetetoen amit beszélek, valamint nem tudom kifejezni magam. Nagyon félelmetes a memória romlásom, akár egy demens idősé. Magyar alapszavakra nem emlékszem, egy 10 szavas mondatban 2 szóra nem emlékszem, és szinonimát se találok rá. Folyamatos szédülést érzek, de nem egyensúlyérzék vesztést, hanem ilyen összemosódást. Fejem gyakran fáj, nyomást érzek a tarkómnál. Tanulás nehezen megy, szociális ingerek megviselnek, nem találom önmagam, szorongás megfojt, de ennek ellenében mégis úgy érzem mégsem ezek a lelki okok állnak a háttérben, bár bízok benne. Ami még aggasztó, de sosem gondoltam ezekre egy problémaként, hogy kezeim már az ötödik éve, hogy időközönként, hónapokik fennáll egy állapot, ami a folyamatos kézzsibbadással jár, hajnalanta feszítő fájdalom hasít a karomba, mintha szét akarna robbanni, reggelente nem tudom az ujjaimat kinyitni. Ez persze egyszerűen lehet egy kéztőalagút szindróma, orvosok nem tudták megmondani, egyből műtétre küldtek volna, amit nem vállaltam be. Ami talán fontos körülbelül két éve folyamatosan pattanak el erek a lábamba, és véraláfutások keletkeznek főleg comb részen, van, hogy egy hónapban többször is, de havonta előfordul, hogy egy egy bevérzést látok a lábamon.

Ha valaki ezt elolvasta, időt szánt rám, nagyon hálás vagyok, ha megtette értem, kérlek ha tudsz segíteni bármiben akkor írj. Orvoshoz fogok fordulni mindnekepp, de szeretnék meghallgatni pár objektív véleményt. Egy éve depresszióval diagnosztizáltak, azonban az állapot már jó ideje fennállt. Fél évig szedtem, gógyszert ami nem hatott így elhagytam. Szedülés, beszédzavar, memóriavesztés, stb körülbelül egy- másfél éve kezdődtek, az utóbbi fél évben súlyosbottak. Kérlek segítsetek nekem.



2023. jan. 28. 18:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
"Orvostól szeretnék tanácsot kérni" Akkor miért a gyakorin kérdezősködsz? Senki nem fog itt szabadidejében ingyen praktizálni. Legközelebb meg bíráld felül a orvost ész nélkül, hanem vele együttműködve keressetek olyan gyógyszert ami hat...
2023. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

A szorongas a stressz mindenre is kihat.

Ugyan így vagyok(minden testi tünet előjött már) nyugi,ha lenne bajod az orvos tudná. Második pedig az,hogy hiába is keresel magadban újabb betegséget úgyis produkálni fogsz valamit. Meg kell tanulnod ellazulni és elfogadni Ezt az egészet sokkal könnyebb lesz. Meglatod. Nekem is így enyhült valamit,plusz az okot keresd meg. Ert valami trauma? Nalam halaleset hozta ki.

2023. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha orvos olvassa kérdésed, akkor sem diagnosztizálhat látatlanban.

Ha tényleg orvostól szeretnél tanácsot kérni, akkor kered fel háziorvosod - és ő elirányít a megfelelő szakorvoshoz.

2023. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Itt bárki mondhatja magát orvosnak, mert EZ AZ OLDAL senkitől nem kéri el a végzettségét igazoló papírt.

Ha orvos látatlanban mer konkrétat mondani, akkor 1. nagyon vakmerő 2. nemcsak, hogy vakmerő, de baromi felelőtlen is, mert ha te betartod,amit mond és bajod lesz belőle, őneki (mivel névtelen a fórum) (elvben) nem lehet baja, pedig nagyon is kellene, hogy legyen(a való életben lenne következménye)

2023. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha orvos tanácsára van szükséged, akkor orvoshoz kell menned, mert ide bárki aki regisztrál, írhat bármit.
2023. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Hjnye, ezekkel a tünetekkel már rég neurológushoz kellett volna menned! Hol vannak a szüleid, miközben te éppen súlyos beteg vagy? A tanáraidnak se tűnt fel az iskolában, hogy nem tudsz beszélni? Hétfőn mész a háziorvosodhoz laborbeutalóért és sürgős neurológia beutalóért. Hétfőn, nem kedden.
2023. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
Mit írtak fel depresszióra neked? Nem szeded nyilván pedig fontos lenne.
2023. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elolvastátok az üzenetem, és válaszoltatok is. Akkor javítom a kérdésem. Nem részletes diagnosztizálást szerettem volna kérni, csak egy objektív megítélést, ugyanis míg én aggódom magamért, környezetem elbagatellizálja a problémám, én magam nem tudom megítélni, hogy ez egy felesleges túlgondolás, vagy valóban baj, érdekelt egy külsős véleménye, hátha megerősít valamelyik opcióban. Orvost azért írtam megszólításként, mert ha idetéved egy hozzáértő, elolvassa az üzenetem, akkor talán majd válaszol is rá. Megköszönném azt is ha csak annyit írna érdemes-e aggódnom, vagy csak a házimorvosom idejét pazarolnám.
2023. jan. 28. 19:35
 9/20 A kérdező kommentje:

7-es válaszolónak üzenem, scippát szedtem 5 hónapig, brintellixet 2 hónapig, valóban még csak hangulatomra se hatott semmilyen irányban, ellenben mindig kimerült voltam, és csak aludtam. Ezzel szerintem jó döntést hoztam.

Köszöntöm a válaszod.

2023. jan. 28. 19:38
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Annak alapján, amit leírtál, csak azt lehet jó lelkiismerettel tanácsolni, hogy menj el pszichiáterhez minél előbb (lehetőleg nagy centrumba, és lehetőleg tapasztalt szakorvoshoz). Nagyon nem mindegy, hogy konkrétan milyen vizsgálatok történtek eddig, pontosan milyen eredménnyel. A nagy centrum azért lenne előnyös, mert talán ott tapasztaltabbak a komplexebb esetekkel kapcsolatban, és gondolnak más, pl. belgyógyászati problémákra is, amik adott esetben összetéveszthetők pszichiátriai betegségekkel, vagy rontják azok lefolyását. Aggódni nem "érdemes" olyan szempontból, hogy az aggódás még soha egyetlen problémát sem oldott meg - a racionális cselekvés annál inkább. Ebben a helyzetben pedig az a racionális cselekvés, hogy segítséget kérsz (és nem, ezzel nem "pazarlod" a háziorvos idejét).
2023. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!