Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az autizmus spektrumzavar a...

Az autizmus spektrumzavar a személyiség zavarok és a szociális fóbia rokonságban állnak egymással összefügghetnek!?

Figyelt kérdés
És az akármilyen bármilyen más szindrómák és fogyatékosságok is!?

2023. jan. 29. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálam igen nekem van enyhe Asperger és több fóbiám is van, szorongok pánikbetegség depresszió, de sok fóbia és mentális probléma közben alakult ki, mert mindig bántanak különbözőségem miatt s emiatt lettem pl szorongó és szocfóbiás. Meg vannak amik gyerekkoromtól megvannak viszont. Simán összefügghet de nem szükségszerű.
2023. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Autizmusban érintetteknél járulékos problémaként gyakran fordul elő szociális szorongás vagy szociális fóbia.


Nekem is volt tizenéves korom második felétől enyhe-közepes szociális szorongásom, fiatal felnőtt koromban nagyjából túl tudtam jutni rajta, pszichoterápiás segítséggel.


Utólag már azt gondolom nekem ez összefüggött az autizmussal, mert nagyrészt az állt az iskolai kiközösítések hátterében.

2023. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Nekem ASD (autizmus spektrumzavar) van. Emelett még van egy csomó más mentális problémám pl.: testképzavar stb.
2023. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!