Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért félek attól, hogy...

Miért félek attól, hogy bárhol is rosszul leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy kb 1 éve kezdett kialakulni nálam az, hogy bárhova megyek, ha csak elhagyom a házat azon gondolkodom, mi lesz ha rosszul leszek? Mi van akkor ha hirtelen rám jön a hányinger és mások is ott vannak?, stb. Ilyenkor rám jön a pánik, és általában tényleg rám jön a rosszullét, akárhányszor ez átfordul a fejemben.


Nagyon kényelmetlen így bárhova is menni, és hiába próbálom, nem tudok kikapcsolni a fejemben ezeket a gondolatokat…


Nem tudom, hogy mi ez a “jelenség”, sem azt hogy mitől alakult ki, csak szeretnék ettől az érzéstől megszabadulni.

Soha nem voltam antiszociális, sem olyan ember aki nem szerette a tömeget, stb. Imádtam utazni és emberek között lenni, mostanra meg már ha arra gondolok, hogy el kell mennem valahova, hirtelen egyből az ugrik be, hogy: de mi van ha rosszul leszek?



A segítő válaszokat köszönöm szépen, a negatív indítékú “segítő” válaszokat kérem mellőzzük ha lehet.


19/L



2023. febr. 1. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Szorongás, pánikbetegség, extrém gyakori, pszichológushoz kell menni, magától nem fog meggyógyulni, ilyen egyszerű.
2023. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Na és mi lesz ha rosszul leszel és rád jön a hányinger?


Mi a legrosszabb ami történhet ebben az esetben?

2023. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
A hányástól önmagában is félsz, vagy inkább a "megszégyenüléstől" tartasz?
2023. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

Ahogy 1 írja.

Egyébként klinikailag az agorafóbia egyik válfaja. A lényeg hogy a félelemtől félsz, ez egy szituációs pánikbetegség.

Kezelés nélkül idővel csak rosszabb rosszabb lesz míg pl bevásárolni se fogsz tudni a sarki boltban mert hátha behánysz a kasszánál….

Most kapd el az elején, pszichológus segitségével.

2023. febr. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3: magától a hányástól is félek, valóban de nyilván a megszégyenüléstől is
2023. febr. 2. 02:07
 6/17 Balogh Zsozsó ***** válasza:
40%
Volt valami negatív élményed ezzel kapcsolatban?
2023. febr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Huh, hát nem tudom, régebben mikor kisebb voltam a buszon hánytam el magam minden utas előtt, mert beteg voltam. Lehet, hogy lelkileg ez érintett meg? De akkor miért 1 éve kezdődött el? Mármint ez a buszos hányós eset nem 1 éve történt hanem vagy 9-10 évvel ezelőtt..
2023. febr. 2. 08:36
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
Nem történt semmi az életedben, amikor ez megjelent?
2023. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Egy szakítás történt igazából 1 éve, egy viszonylag hosszú kapcsolatból való kilépés.
2023. febr. 2. 08:43
 10/17 anonim ***** válasza:
45%
Az állapotod emetofóbiának hívják, emiatt szorongsz és pánikolsz. Ismerős érzés, 26 éve nincs menekvés belőle. Nagyjából én is annyi idős voltam, mint Te most, amikor tudatosult bennem.
2023. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!