Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van bármi értelme gyógyszert...

Van bármi értelme gyógyszert szedni náthára/megfázásra?

Figyelt kérdés

Nem azért ám, de szedem a coldrex tablettát, mebucain szopogatóst meg ambroxolt.


A patikus meggazdagszik rajtam, én meg azt érzem hogy mindezek nélkül is ennyi idő alatt ugyanitt tartanék.

Van bármi értelme ennek?



2023. febr. 12. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Sok C vitamin (2000mg), neo citrán, pihenés, ezzel a módszerrel 3 nap alatt jobban leszek.

ezek nélkül 1 hét.

2023. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Aminek nem érzed a jótékony hatását, hagyd el nyugodtan.
2023. febr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Van értelme. Időt spórolsz azzal, ha nem kell betegen kimenni a hidegbe, és tormát keríteni a piacról, boltból, azt sem tudom hol árusítanak ilyenkor, ha egyáltalán valahol kapható. Mert az pl. kitisztítja az orrot, de nem praktikus, mert nem tudod magaddal vinni úgy, mint egy erre való sticket, amibe csak beleszagolsz, és nincs orrdugulás (egy ideig).

Meg jobb, mint a forró gőzölés, mikor hőemelkedésed van, és eleve ügyetlenebb vagy, mert kimerít a betegség, akkor nem a legjobb ötlet forró eedény fölé hajolni, még a végén leforrázod magad. Könnyebb csak bevenni valami gyógyszert, gyógyhatású készítményt.

2023. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Ilyenkor csak tuneti kezeles van,mert megfazasra nyilvan nincs ugy direkt gyogyszer, amitol elmulik 1 nap alatt.

Ha faj a fejem, torkom, lazas vagyok, akkor szenvedes helyett beveszek ezekre valamit es probalok pihenni.

Nyilvan a gyogyszerek nelkul is elmulna elobb-utobb, de addig minek szenvedjek?

2023. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-essel értek egyet, kivéve a lázcsillapítást.


Mivel a láz a tested "fegyvere" a kórokozók ellen, az nem javasolt (mondanám, hogy a legújabb kutatások szerint, de ez nem igaz, tőlünk nyugatabbra már vagy 20-30 éve nem javasolnak lázcsillapítást, csak itthon mánia ez, szerencsére az utóbbi években a fiatalabb orvosok már nem erőltetik).


Egy kivétel van, ha kifejezetten rosszul érzed magad (erős hidegrázás, izom- vagy fejfájás), de akkor is minél kevesebbszer, minél kisebb adagot vegyél be.


Meleg folyadék, tea, méz, levesek, pihenés, alvás.


Torokfájásra, bedugult orra lehet olyan vény nélkül kapható gyógyszereket alkalmazni, amik enyhítik a tüneteket, de ezek közül is inkább a természetes, gyógynövény tartalmúakat javaslom, nem kell túlzásba esni ezekkel sem.


A Wick pl. nekem nagyon bevált, most már többféle formában kapható.


A C vitamin nem segít, ez is egy tévhit.


Nem véletlen a mondás, hogy a náthát gyógyszerekkel 1 hét alatt, gyógyszerek nélkül 7 nap alatt lehet kiheverni.

2023. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, ha a náthát/megfázást pihenéssel, bő folyadékbevitellel stb. lehet kezelni, akkor arra a 2-3 napra miért nem hajlandó az orvos kiírni? Miért csak akkor ha lázad van?

Tüsszögősen, orrot fújva, leverten dolgozni lehet? De akkor meg másokat fertőzhetek meg.

Példának okáért márciusban elkaptam valamit, rossz közérzet, 1 nap taknyosság. Mondom, kérek a főnöktől home office lehetőséget. A felső légúti tüneteim elmúltak, de a fáradtság (37-37,3-as testhő) megmaradt még 1 hét után is. De közben minden nap dolgoztam.


Most is elkaptam valamit, rossz közéret, orrdugulás, tüsszöség, orrfújás. Gondoltam magamban, most kiiratom magam a háziorvossal, hogy ne járjak úgy, mint a múltkor. És értem én, hogy ezek nem olyan súlyos tünetek. De honnan tudjam, hogy ebben az esetben más vagy hasonló lesz a lefolyása, mint a múltkor.

Szabit vettem ki, így a tegnapi napot végig tudtam pihenni az ágyba, aludva. Azt honnan tudjam hogy ha nem pihenek, akkor is ugyanúgy javult volna az állapotom. Azt tudom, hogy dolgozni nem nagyon tudtam volna így.

2023. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!